جمعه, مهر 8, 1401
26.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیافزایش ۳ برابری تسهیلات اشتغالزایی در دولت سیزدهم

افزایش ۳ برابری تسهیلات اشتغالزایی در دولت سیزدهم

بر اساس اعلام مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، تاکنون پرداخت تسهیلات اشتغالزایی این صندوق در دولت سیزدهم نسبت به مدت مشابه دولت قبل سه برابر رشد داشته است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایرنا، نعمت‌الله رضایی در خصوص رشد سه برابری تسهیلات اشتغالزایی اظهار داشت: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون هفت هزار میلیارد تومان تسهیلات برای رفع موانع تولید و اشتغال‌زایی پرداخت شد که در مدت مشابه دولت قبل کمتر از یک‌سوم این مبلغ اختصاص ‌یافت.

وی افزود: پرداخت این تسهیلات باعث ایجاد حدود ۱۸۰ هزار اشتغال جدید شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۴۰ هزار اشتغال بود رشد قابل‌توجهی را نشان می‌دهد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اشاره به اینکه اشتغال‌زایی و فعال‌سازی واحدهای نیمه‌تعطیل و غیرفعال یکی از اولویت‌های دولت سیزدهم است گفت: ۵۰ هزار واحد راکد و نیمه‌فعال مورد شناسایی قرار گرفته که درصدد احیای یک هزار واحد تولیدی با ۲ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری هستیم. این واحدهای راکد در صورت فعال شدن، برای جمعیت زیادی از جوانان جویای کار اشتغال ایجاد خواهند کرد.

رضایی با بیان اینکه هدف صندوق ارائه تسهیلات اشتغالزایی به طرح‌های خرد، کوچک و متوسط است گفت: طرح‌های زیر چهارهزار میلیارد تومان، تسهیلات ارزان‌قیمت دریافت می‌کنند. امسال ۱۰۰ هزار طرح اشتغال‌زایی را با اولویت مناطق محروم و روستاها در نظر گرفته‌ایم.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر