جمعه, مهر 8, 1401
26.9 C
Rasht
خانهمناطق آزادنیاز به رویکرد جدید در استقرار شرکت های دانش بنیان در مناطق...

نیاز به رویکرد جدید در استقرار شرکت های دانش بنیان در مناطق آزاد

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری ضمن اشاره به همکاری با سازمان مناطق آزاد برای استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان در این مناطق، گفت: مناطق آزاد پتانسیل صادراتی این شرکت‌ها را ارتقا خواهد داد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، دکتر سورنا ستاری در مراسم امضای تفاهم‌نامه میان معاونت علمی و سازمان مناطق آزاد اظهار کرد: امروزه شرکت های دانش بنیان بخشی از بازار و اقتصاد شده‌اند. در حال حاضر فروش شرکت های دانش بنیان به ۵۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده است، ضمن آنکه سهم مناسبی از ایجاد اشتغال دارند.

وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه با سازمان مناطق آزاد، افزود: در حال حاضر برخی از شرکت های دانش بنیان در مناطق آزاد استقرار دارند، ولی هنوز نتوانسته‌ایم اکوسیستم نوآوری را در این منطقه توسعه دهیم. هر چند که در این زمینه اقداماتی صورت گرفته، ولی لازم است که این زیست بوم در مناطق آزاد شکل بگیرد.

ستاری خاطرنشان کرد: لازم است رویکرد جدیدی در استقرار شرکت های دانش بنیان در مناطق آزاد داشته باشیم. با همراهی سازمان مناطق آزاد و تغییراتی که در این سازمان در حال انجام است، امیدواریم شاهد اتفاقات خوبی در این مناطق در حوزه دانش‌بنیان‌ها باشیم.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری یکی از اولویت‌های سازمان مناطق آزاد را توسعه شرکت های دانش بنیان ذکر کرد و یادآور شد: با توجه به گستردگی مناطق آزاد در کشور، استقرار این شرکت‌ها می‌تواند به توسعه صادرات آن‌ها کمک کند. امیدواریم انعقاد این قرارداد بتواند زیست بوم توسعه اقتصاد دانش‌بنیان را در مناطق آزاد فراهم کند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر