جمعه, مهر 8, 1401
26.9 C
Rasht
خانهمناطق آزاداستقرار شرکت های دانش بنیان در مناطق آزاد

استقرار شرکت های دانش بنیان در مناطق آزاد

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی اعلام کرد: زمینه‌سازی لازم برای استقرار شرکت های دانش بنیان در مناطق آزاد صورت می‌گیرد. در حال حاضر بیشتر این شرکت‌ها در مناطق ویژه اقتصادی قرار دارند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، سعید محمد در مراسم امضای تفاهم‌نامه با معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری ضمن اشاره به مزین بودن سال جاری با عنوان سال دانش بنیان ها، افزود: جا دارد که حرکت جدی‌تری را برای توسعه فعالیت‌های شرکت های دانش بنیان انجام دهیم. بر این اساس مذاکره با معاونت علمی را از دو ماه قبل آغاز کرده‌ایم.

وی امضای این تفاهم‌نامه را از دستاوردهای این مذاکرات عنوان کرد و ادامه داد: طبق این تفاهم‌نامه استقرار شرکت های دانش بنیان در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی تسهیل خواهد شد.

محمد با اشاره به پتانسیل‌های مناطق آزاد برای توسعه شرکت های دانش بنیان، اضافه کرد: در حال حاضر ۲۵۰۰ واحد صنعتی در مناطق آزاد استقرار دارند. می‌خواهیم تراز واردات را نسبت به صادرات منفی کنیم و این هدف محقق نمی‌شود مگر آنکه به سمت تولید دانش بنیان و محصولات بر لبه فناوری گام برداریم.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۵۰۰ شرکت دانش بنیان در مناطق آزاد مجوزها را اخذ کرده و مستقر شده‌اند. این شرکت‌ها در حوزه‌هایی چون کشاورزی نوین، ساخت قطعات و تجهیزات، پزشکی و آی‌تی فعالیت می‌کنند.

محمد اضافه کرد: در حال حاضر ۸ منطقه آزاد راه‌اندازی شده است و ۷ منطقه آزاد دیگر به این مجموعه اضافه می‌شود. علاوه بر این ۳۳ منطقه ویژه اقتصادی در سراسر کشور فعال است. بخش عمده‌ای از شرکت های دانش بنیان در مناطق ویژه اقتصادی قرار گرفته‌اند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر