یکشنبه, مهر 3, 1401
18.9 C
Rasht
خانهبازارگردینفت و انرژیقیمت گاز در اروپا تمام رکوردها را پشت سر می گذارد

قیمت گاز در اروپا تمام رکوردها را پشت سر می گذارد

به اعتقاد کارشناسان در شرایط فعلی هیچ سقفی را نمی‌توان برای قیمت گاز تعیین کرد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری فارس، اطلاعات بورس انرژی لندن نشان می‌دهد که قیمت گاز در اروپا به حدود 3400 دلار به ازای هر هزار مترمکعب رسیده است.

بر اساس این اطلاعات، برای نخستین بار در 6 ماه گذشته و به خاطر توقف برنامه‌ریزی‌شده سه روزه صادرات گاز روسیه به اروپا از طریق خط لوله نورداستریم‌‌‌‌‌‌‌‌، قیمت گاز در سطح اتحادیه اروپا از 3300 دلار به ازای هر هزار مترمکعب فراتر رفته است.

مقرر شده از روز 31 آگوست به مدت سه روز و برای انجام عملیات تعمیرات یک کمپرسور تقویت فشار، صادرات گاز روسیه به اروپا از طریق خط لوله نورداستریم 1 متوقف گردد.

شرکت گازپروم هم موضوع رسیدن قیمت گاز به 4 هزار دلار در زمستان پیش رو در اتحادیه اروپا را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ رد نکرده است.

کارشناسان می‌گویند: در صورتی که زمستانی سردتر از حد معمول را پیش رو داشته باشیم و  حجم ذخایر گازی اتحادیه اروپا پایین آید، قیمت گاز در اروپا رکورد 5 هزار دلار را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ خواهد شکست.

از روز 27 جولای هم خط لوله نورداستریم 2 فقط با 20 درصد ظرفیت خود در حال صادرات گاز به اروپا است. دلیل این مسئله را خارج شدن تعداد زیادی از توربین‌های تقویت فشار از مدار این خط لوله عنوان کردند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر