سه شنبه, مهر 12, 1401
21.9 C
Rasht
خانههشتگ مجلسواردات خودرو تلنگری برای خودروسازان داخلی است

واردات خودرو تلنگری برای خودروسازان داخلی است

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: از آنجاییکه جریان خودروسازی در داخل کشور ناموفق بود، تصمیم به واردات خودرو گرفته شد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، نصرالله پژمانفر در خصوص مصوبه مجلس شورای اسلامی برای واردات خودرو اظهار کرد: ورود مجلس برای قانون‌گذاری جهت واردات خودرو یعنی اینکه جریان خودروسازی در داخل کشور به درستی عمل نکرده و کارش را دقیق انجام نداده است.

وی اضافه کرد: جریان خودروسازی در داخل کشور کارنامه موفقی ندارد. به همین دلیل به منظور تأمین خواسته‌های مردم، واردات خودرو به تصویب رسید. شاید این کار باعث تحرکی در خودروسازی‌های داخلی شود. این یک آغاز است و می‌تواند ادامه پیدا کرده و به عنوان جریان دائمی هر سال انجام گیرد تا خودروهای داخلی نیاز مردم را تامین کند.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ افزود: خودروسازان داخلی شتاب کنند و به سمت تامین خواسته‌های مردم گام بردارند. اگر آن‌ها بتوانند به صورت کمی و کیفی خواسته‌های مردم را تامین کنند طبیعتا هر کالای داخلی را به کالای خارجی ترجیح می‌دهیم.

وی خطاب به تولید کنندگان داخلی خودرو گفت: خودروسازان داخلی بدانند که مجلس شورای اسلامی با تصویب این قانون تلنگری زد. واردات خودروهای خارجی انجام گرفت چون خودروسازهای داخلی کار خود را به خوبی انجام ندادند.

پژمانفر با اشاره به اینکه ۱۷ هزار کشته جاده‌ای داریم اظهار کرد: بخشی از این تعداد کشته‌های جاده‌ای به علت کیفیت نامناسب خودروهای داخلی و انجام ندادن وظایف‌شان همچون نصب تجهیزات ایمنی است. ما نمی‌توانیم همین مسیر اشتباه را ادامه دهیم. به همین دلیل مجلس شورای اسلامی تصمیم به اصلاح روند فعلی گرفت. البته که اگر خودروسازهای داخلی وضعیت تولیداتشان را اصلاح کرده و با شتاب بیشتری به سمت تامین خواسته‌های مردم نزدیک شوند ممکن است در سال‌های آینده شاهد تغییرشرایط باشیم.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر