سه شنبه, مهر 12, 1401
20.5 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشرئیسی: افزایش حقوق کارگران امسال مسبوق به سابقه نبوده است

رئیسی: افزایش حقوق کارگران امسال مسبوق به سابقه نبوده است

رییس جمهور اظهار داشت: لیست افزایش حقوق کارگران در سنوات گذشته را دارید، حتما این لیست را بگیرید و ببینید. این میزان افزایش که امسال اتفاق افتاد، مسبوق به سابقه نبوده است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی در نشست خبری خود با نمایندگان رسانه‌های داخلی و خارجی افزود: این میزان افزایش حقوق کارگران که امسال اتفاق افتاد، مسبوق به سابقه نبوده است. قبل از ما هم دولت ها بودند، اما این میزان افزایش مسبوق به سابقه نبوده است، آن هم در شرایط اقتصادی که ما داریم.

وی اظهار کرد: نکته دیگر درباره بازنشستگان تامین اجتماعی این است که این حکم قانون است، ده درصد را قانون تعیین کرده است و آن را هم عمل کردیم. اما نسبت به بازنشستگان آنجا که امکان داشت دولت از اختیارات قانونی‌اش استفاده کرده تا این میزان حقوق افزایش یابد. در یک صحبتی در زمان انتخابات گفتم بازنشسته هزینه‌اش پایین نیامده که افزایش یافته است. این افزایش نسبت به مساله پرداخت در سال اول نه فقط نسبت به معلمان که ۳۵ هزار میلیارد برای رتبه بندی آن‌ها انجام شد، بلکه در ارتباط با کارگران هم افزایش یافته است.

رئیس جمهور ادامه داد: تلاش ما این است که برای کارگران و بازنشستگان و معلمان و عموم کارکنان آنچه که باید متناسب سازی شود. نمی‌گویم صد در صد، اما بار زیادی از دوششان برداشته شود. اقدامات دیگری هم انجام دادیم مثلا شش میلیون بیمه سلامت امسال شده است یا در طرح “دارویار” افزایش قیمت به عهده بیمه‌ها قرار گرفت. از این رو تا می‌توانیم بگوییم سعی داریم بار هزینه مردم یعنی ۸۵ میلیون نفر به ویژه کسانی که کارگر و کشاورز و معلم هستند را کم کنیم.

وی درباره معرفی وزیر کار نیز تصریح کرد که ان‌شاءالله کسی معرفی می‌شود که دغدغه کار و تامین اجتماعی‌اش ویژه باشد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر