دوشنبه, مهر 11, 1401
26.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبانک و بیمهبانک کشاورزی حامی کشاورزی دانش بنیان

بانک کشاورزی حامی کشاورزی دانش بنیان

رئیس هیات مدیره بانک کشاورزی توجه به کشاورزی دانش بنیان را کلید توسعه پایدار بخش کشاورزی دانست و حمایت از آن را یکی از دغدغه‌های اصلی بانک کشاورزی عنوان کرد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، وهب متقی‌نیا، رئیس هیات مدیره بانک کشاورزی ضمن تأکید بر حمایت این بانک از کشاورزی دانش بنیان، توضیحاتی در خصوص تسهیلات پرداختی ارائه داد.

وی گفت: بالغ بر ۶۱۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای حمایت تخصصی از بخش کشاورزی در ۵ ماهه نخست سال جاری پرداخت شده است که رشد بیش از 2 برابری را نسبت به مقطع مشابه در سال گذشته نشان می‌دهد. بانک کشاورزی در تدوین اولویت‌های اعتباری خود، حمایت از به کارگیری فناوری‌های نوین، ماشین آلات روزآمد و روش های دانش بنیان در تولید محصولات کشاورزی را مدنظر قرار داده است؛ چراکه توسعه پایدار بخش کشاورزی، نقش اساسی در تامین امنیت غذایی کشور خواهد داشت.

رئیس هیات مدیره بانک کشاورزی افزود: حمایت مالی بانک کشاورزی از احداث، تکمیل و توسعه کشت های گلخانه ای در 5 ماهه نخست سال جاری نسبت به همین مقطع در سال گذشته رشد ۷۰ درصدی داشته است. همچنین از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا کنون بالغ بر ۳۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون پرداخت کرده‌ایم. همه اینها تنها بخش کوچکی از اثرگذاری بانک کشاورزی در مصرف بهینه منابع آب، خاک و انرژی، مدیریت شرایط اقلیمی، ترویج استفاده از روش‌های نوین و تکنولوژی‌های روز دنیا با هدف تحقق توسعه پایدار در بخش کشاورزی محسوب می‌شود.

متقی‌نیا خاطرنشان کرد: بانک کشاورزی حامی کشاورزی دانش بنیان است. این بانک با برگزاری استارتاپ ها و فین تک‌های مرتبط با بخش کشاورزی و پرداخت تسهیلات ویژه به شرکت های دانش بنیان، تلاش می‌کند تا با حمایت از تولید دانش بنیان و توسعه اقتصادی پژوهش محور در کشور، نقش خود را در رشد و توسعه اقتصادی، بهبود کیفیت زندگی فعالان بخش کشاورزی، توجه به نیازهای حال و آینده و تامین امنیت غذایی کشور به نحو احسن ایفا کند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر