سه شنبه, مهر 4, 1402
19.3 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشرئیسی: تا پایان دولت سرعت اینترنت ده برابر می شود

رئیسی: تا پایان دولت سرعت اینترنت ده برابر می شود

رئیس جمهور در پاسخ به سوالی نسبت به وعده انتخاباتی‌اش درباره ارزان شدن اینترنت و افزایش سرعت آن گفت: تا پایان دولت سرعت اینترنت ده برابر می‌شود.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری فارس، سید ابراهیم رئیسی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه افزود: قبلا گفتم و الان هم آن را  دنبال می‌کنم در خصوص سرعت اینترنت وزیر ارتباطات را مسئول کردم که ماهانه دو گزارش نسبت به پیشرفت کار در شورای عالی فضای مجازی ارائه کند.

وی ادامه داد: از ابتدای دولت ظرف یک سال گذشته فیبر نوری که می‌تواند سرعت را تا ده برابر بالا ببرد در دسترس یک و نیم میلیون محیط خانه یا کسب و کار قرار گرفته است. وزیر ارتباطات اعلام کردند تا پایان سال امکان دسترسی،‌ به پنج میلیون افزایش پیدا خواهد کرد. ان‌شاء الله تا پایان دولت دسترسی‌ 20 میلیون خانواده یا محیط کسب و کار به فیبر نوری فراهم می‌شود که این اتفاق سرعت را حداقل ده برابر می‌کند. با توجه به اینکه امروز کسب و کار و زندگی مردم در این فضا است، حتما ایجاد این دسترسی به زیرساخت‌ها ضروری است.

زیرساخت‌هایی که درگذشته باید در حوزه اینترنت ایجاد می شد، ایجاد نشد

وی اضافه کرد: کارهایی باید در سنوات گذشته انجام می‌شد برای زیرساخت‌ها که انجام نشده است. اگر زیرساخت‌ها کامل شده بود، امروز مشکل نداشتیم. مشکلات امروز به دلیل این است که زیرساخت‌هایی که باید در حوزه اینترنت و ارتباطات ایجاد می‌شد، ایجاد نشده است. حالا ما باید عقب‌ماندگی ها را جبران کنیم.

رئیس جمهور افزود: با همکاری بخش خصوصی تلاش داریم که این کار را پیش ببریم و این پیگیری و تلاش روزانه است و ان‌شاءالله تا آخر دوره نواقص برطرف می‌شود. همچنین دسترسی دهک‌های پایین به اینترنت هم انجام شد و وزیر هم اعلام کردند که نسبت به سه دهک اول دسترسی رایگان شد. ما بنا داریم صادق الوعده باشیم که ان‌شاءالله خواهیم بود.

سه دهک اول دسترسی رایگان به اینترنت دارند

وی در مورد اینترنت رایگان نیز گفت: نسبت به سه دهک اول دسترسی رایگان به اینترنت در دسترس قرار گرفت که وزیر هم اعلام کردند این اقدام صورت گرفته بنابراین این است که وعده‌هایمان را اجرا کنیم.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر