جمعه, مهر 8, 1401
26.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیکشاورزیروند نزولی قیمت برنج در بازار

روند نزولی قیمت برنج در بازار

بر اساس اعلام وزیر جهاد کشاورزی، با توجه به فصل برداشت برنج و افزایش توليد ۲۵ درصدی آن، امسال شاهد روند نزولی در بازار برنج خواهیم بود.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاري صدا وسيما، سید جواد ساداتی نژاد در خصوص قیمت برنج گفت: چون در فصل برداشت برنج قرار داریم و امسال هم ۲۵ درصد افزایش تولید برنج باکیفیت داشتیم، طبیعتا بازار برنج نزولی است.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: پارسال در تولید برنج ایرانی دچار کمبود شدیم و تقاضا هم بالا بود. همین مسئله موجب افزایش قیمت برنج در بازار شد. اما امسال با توجه به شرایط، بازار برنج متعادل خواهد بود.

ساداتی‌نژاد با بیان اینکه امسال ذخایر راهبردی برنج در بهترین وضعیت قرار دارد ادامه داد: امسال ممنوعیتی در واردات برنج نداریم، ولی با واردکنندگان مذاکره کردیم تا در فصل برداشت توزیعی انجام نگیرد.

او افزود: ذخایر خوبی در برنج خارجی داریم و اگر سوداگران بخواهند در این بخش ورود کنند با شرکت بازرگانی دولتی در بازار مداخله خواهیم کرد.

وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: امسال قطعا قیمت برنج در بازار مناسب خواهد بود، اما باید حواسمان به تولید کننده هم باشد تا متضرر نشود.
وی درباره تامین نهاده‌ها هم گفت: اکنون هیچ مشکلی در این زمینه به چشم نمی‌خورد. هیچ محدودیتی برای واردات توسط افراد یا شرکت‌ها وجود ندارد و این امر با ارز نیمایی ممکن خواهد بود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر