دوشنبه, مهر 11, 1401
26.9 C
Rasht
خانههشتگ مجلستعیین شرط مجلس برای انجام تراکنش های با مبلغ بالا

تعیین شرط مجلس برای انجام تراکنش های با مبلغ بالا

بر اساس تصویب نمایندگان مجلس، تراکنش‌هایی که مبلغ آن‌ها از حدی بیشتر باشد، تنها در صورتی قابل انجام خواهد بود که شناسه یکتای صورتحساب الکترونیکی مربوط در فرم درخواست انتقال وجه در سامانه حاکمیتی بانک مرکزی ثبت شده باشد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، نمایندگان در جلسه علنی صبح امروز (دوشنبه) مجلس به ادامه بررسی گزارش شور دوم کمیسیون اقتصادی در خصوص طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران پرداختند و در مورد تراکنش های با مبلغ بالا تصمیم گیری کرده و ماده ۱۹ طرح را به شرح زیر به تصویب رساندند:

ماده ۱۹- الف) بانک مرکزی موظف است از طریق ایجاد یا توسعه سامانه‌های حاکمیتی، و تکلیف «اشخاص تحت نظارت» به تعبیه قواعد و فرایندهای موردنظر بانک مرکزی در سامانه‌های داخلی خود، بر عملیات «اشخاص تحت نظارت»، به‌ویژه مؤسسات اعتباری، و نقل و انتقال وجه توسط آن‌ها نظارت کند.

ب) تراکنش‌هایی که مبلغ آن‌ها از حدی متناسب با اشخاص حقیقی و حقوقی که توسط هیأت عالی تعیین می‌شود، بیشتر باشد، تنها در صورتی قابل انجام است که شناسه یکتای صورتحساب الکترونیکی مربوط، (موضوع بند (ث) ماده (۱) قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان مصوب ۲۱/ ۷/ ۱۳۹۸)، در فرم درخواست انتقال وجه در سامانه حاکمیتی بانک مرکزی ثبت شده باشد. در موارد عدم وجود صورتحساب الکترونیکی، باید بابت یا انگیزه انتقال دهنده از انتقال وجه، توسط وی در فرم درخواست انتقال وجه در سامانه حاکمیتی موردنظر ثبت شده و به تأیید انتقال‌گیرنده برسد.

تبصره- دستورالعمل تعیین حدود تراکنش های موضوع این بند، متناسب با اطلاعات اقتصادی، هویتی و سایر اطلاعات مربوط، برای هر تراکنش و مجموع تراکنش های هر شخص در بازه های زمانی معین، به تصویب هیأت عالی می‌رسد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر