یکشنبه, مهر 3, 1401
18.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشرئیس جمهور: کاری که باعث افزایش تورم می شود را انجام نمی...

رئیس جمهور: کاری که باعث افزایش تورم می شود را انجام نمی دهیم

رییسی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه موارد گرانی برای سال آینده چیست؟ گفت: برخی انعکاس‌ها در رسانه‌ها از صحبت‌های من درست نبود.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه اظهار داشت: گفته شد که فلانی گفته برخی گرانی‌ها را برای سال آینده می‌گذاریم. من گفتم اقتضاء قانون بعضی از گران کردن‌هاست. مثلا گفتم درباره حقوق گمرکی اگر بخواهیم ۴ درصد بگیریم در همه کالاها تاثیر می‌گذارد و ما گفتیم از این منبع درآمد می‌گذریم. ما هر کاری که بتواند تورم را کاهش دهد، انجام می‌دهیم این هم یکی از کارهایی بود که پیشنهاد کردیم و لایحه دو فوریتی را به مجلس دادیم و هنوز هم به تصویب نرسیده است.

رئیس جمهور کشورمان افزود: از این دست مواردی که در قانون است، یعنی الزام قانونی داریم مثل اینکه ارز ۴۲۰۰ را ارز نیمایی کردیم که الزام قانونی داشت، این هم الزام قانونی دارد که به ۴ درصد تبدیل کنیم. اما اگر مجلس با تبدیل ۴ درصد به ۱ درصد موافقت کند که ظاهرا هم با این موافق هستند؛ ما دنبال این هستیم که از ناحیه قانون و دولت، کاری که باعث افزایش تورم می‌شود را انجام ندهیم.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر