جمعه, مهر 8, 1401
26.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشمقابله جدی با فرار مالیاتی/ برای پزشکان در صورت عدم استفاده از...

مقابله جدی با فرار مالیاتی/ برای پزشکان در صورت عدم استفاده از کارتخوان پیامک هشدار ارسال می شود

مدیرکل دفتر بازرسی سازمان امور مالیاتی گفت: برای پزشکانی که مردم برای آن‌ها گزارش فرار مالیاتی ثبت کرده‌اند، پیامک اخطار ارسال شده است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری مهر، وحید عزیزی مدیرکل دفتر بازرسی، مبارزه با فرار مالیاتی و پولشویی سازمان امور مالیاتی کشور اظهار داشت: پنهان کردن درآمد، جرم تلقی شده و مجازات کیفری خواهد داشت. برای کسانی که مرتکب فرار مالیاتی کلان می‌شوند، علاوه بر وصول مالیات و جرایم، پرونده قضایی تشکیل می‌دهیم.

وی اضافه کرد: پزشکان و دندانپزشکانی که فرار مالیاتی آن‌ها از سوی مردم گزارش شده است، پیامک اخطار فرستاده‌ایم. تمامی پزشکان و دندانپزشکان مطابق قانون مکلف به استفاده از دستگاه پرداخت بانکی (پوز) هستند.

مدیر کل دفتر بازرسی، مبارزه با فرار مالیاتی و پولشویی سازمان امور مالیاتی کشور عنوان داشت: سازمان امور مالیاتی در صورت لزوم، تمامی حساب‌های متعلق به پزشکان و دندانپزشکان را مورد بررسی قرار می‌دهد. فقط اینگونه نیست که حساب‌های متصل به پوز کنترل شوند. بر این اساس مبالغ کارت به کارت و واریز به حساب های دیگر مودیان نیز مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

عزیزی تصریح کرد: از حدود ۹۰۰۰ گزارش ثبت شده در سامانه سوت زنی، حدود ۳۰۰۰ گزارش متعلق به فرار مالیاتی پزشکان و دندانپزشکان است. برای نیمی از این تعداد، علاوه بر پیامک هشدار، درخواست درج در پرونده مالیاتی و بررسی‌های بیشتر ارسال شده است.

وی اظهار داشت: در سال جاری، اقدامات مقابله با فرار مالیاتی در چارچوب بررسی حساب‌های بانکی، بازرسی مالیاتی، ماده ۱۸۱ قانون مالیات های مستقیم، افزایش یافته و از تمامی ظرفیت‌های قانونی برای وصول مطالبه و وصول مالیات حقه دولت استفاده خواهد شد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر