یکشنبه, مهر 3, 1401
18.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبانک و بیمهابلاغ افزایش وام مسکن روستایی به ۲۰۰ میلیون تومان

ابلاغ افزایش وام مسکن روستایی به ۲۰۰ میلیون تومان

مصوبه هیئت دولت در خصوص افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن روستایی به ۲۰۰ میلیون تومان با نرخ سود ۵ درصد ابلاغ شد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری مهر، مصوبه هیئت وزیران در خصوص افزایش سقف وام مسکن روستایی به ۲۰۰ میلیون تومان توسط محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور به وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، سازمان برنامه و بودجه و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ابلاغ شد.

بر اساس این مصوبه، تسهیلات ساخت مسکن روستایی از ۱۰۰ به ۲۰۰ میلیون تومان با نرخ سود ۱۸ درصد، سفته زنجیره‌ای و بازپرداخت ۲۰ ساله (شامل مجموع دوره بازپرداخت و سود دوره مشارکت مدنی) افزایش خواهد یافت.

متقاضیان باید سند مسکن روستایی را نزد بانک عامل وثیقه بگذارند. همچنین فرم «ج» آن‌ها سبز باشد؛ به این معنا که سابقه ۵ سال سکونت دائم در روستای مورد نظر را داشته و تا کنون از وام مسکن روستایی استفاده نکرده باشند.

مابه التفاوت سود این تسهیلات با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار که در حال حاضر ۱۸ درصد است را وزارت راه و شهرسازی از محل صندوق ملی مسکن متعهد شده و بانک مرکزی از این محل به بانک‌های عامل پرداخت خواهد کرد.

ضمن اینکه سازمان برنامه و بودجه مکلف شده ما به التفاوت این نرخ سود (۱۳ درصد) را در بودجه‌های سنواتی در قالب بخشی از هزینه‌های صندوق ملی مسکن لحاظ کند.

تسهیلات مسکن روستایی

مسکن روستایی

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر