سه شنبه, مهر 12, 1401
20.8 C
Rasht
خانهبازارگردینفت و انرژیسهمیه بنزین در کارت های سوخت شخصی کاهش یافت

سهمیه بنزین در کارت های سوخت شخصی کاهش یافت

بر اساس اعلام معاون وزیر نفت، سهمیه بنزین ۳۰۰۰ تومانی در کارت‌های سوخت شخصی از ۲۵۰ لیتر در ماه به ۱۵۰ لیتر در ماه کاهش پیدا کرد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری مهر، جلیل سالاری در حاشیه مراسم بهره‌برداری از پروژه ملی صادرات دریایی گاز مایع در جمع خبرنگاران گفت: سهمیه بنزین ۳۰۰۰ تومانی در کارت‌های سوخت شخصی از ۲۵۰ لیتر در ماه به ۱۵۰ لیتر در ماه در سراسر کشور کاهش یافت. این طرح در ماه جاری به اجرا درآمده است و اکنون در کارت‌های سوخت یک سهمیه ٦٠ لیتری و یک سهمیه ١٥٠ لیتری وجود دارد.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران افزود: در کارت سوخت شخصی هر فرد یک سهمیه بنزین نرخ اول ١۵٠٠ تومان و یک نرخ ٣٠٠٠ تومان که ٢۵٠ لیتر است، وجود دارد. طبق بررسی صورت گرفته، خودروهای داخلی در ١٠٠ کیلومتر به طور میانگین بیش‌تر از ١٠ لیتر مصرف نخواهند داشت. طبیعتاً زمانی که در یک کارت شخصی حدود ٣١٠ لیتر بنزین داریم، عدد بزرگی به حساب می‌آید. هیچ خودرویی نیست که بیش از ١٠٠٠ کیلومتر در ماه تردد داشته باشد، ضمن اینکه کارت جایگاه‌ها نیز وجود دارد.

وی با بیان اینکه پس از بررسی مشاهده کردیم که تراکنش عمدتاً در سهمیه دوم بر اساس کارت‌های جایگاه‌دار رخ می‌دهد، تصریح کرد: این کاهش در کل کشور است و صرفاً مربوط به استان سیستان و بلوچستان نخواهد بود.

معاون وزیر نفت ادامه داد: سهمیه دوم در کل کشور به ١۵٠ لیتر کاهش پیدا کرده است و افراد می‌توانند از کارت جایگاه داران استفاده کنند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر