یکشنبه, مهر 3, 1401
19.9 C
Rasht
خانهسر پیچ بین المللایران و روسیه برای مبارزه با پولشویی با یکدیگر همکاری می کنند

ایران و روسیه برای مبارزه با پولشویی با یکدیگر همکاری می کنند

در سفر دو روزه رئیس مرکز اطلاعات مالی به مسکو فرآیندها و زیرساخت‌های سیستم ‌اطلاعات واحد اطلاعات مالی روسیه در کشف و رسیدگی به پولشویی و تامین مالی تروریسم بررسی شد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری تسنیم، در دیدارهای دو جانبه هادی خانی رئیس مرکز اطلاعات مالی و دبیر شورای عالی پیشگیری و مقابله با پولشویی با رئیس و مدیران ارشد واحد اطلاعات مالی روسیه که به دعوت طرف روسی انجام پذیرفت، طرفین بر افزایش تعاملات، به ویژه استفاده از تجارب عملیاتی، اشتراک دانش آموزشی و تخصصی و همچنین انتقال دانش هوشمندسازی و حکمرانی داده تأکید کردند.

از جمله محورهای مذاکرات فشرده و دو روزه طرفین باید به موارد زیر اشاره کرد:

– چگونگی اقدام مشترک در شناسایی و رصد جریانات مالی مرتبط با قاچاق مواد مخدر

– رهگیری و کنترل اقدامات تروریستی در خارج از مرزهای دو کشور

– چگونگی انجام هماهنگی‌های منطقه‌ای با رویکرد مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم

در این نشست خانی با تأکید بر لزوم همکاری بیش از پیش دو کشور دوست و همسو  در مواجهه با تحریم های‌ظالمانه آمریکا، گفت: ایران آمادگی دارد در چارچوب مصالح و سیاست‌های راهبردی جمهوری اسلامی ایران و مبتنی بر منافع ملی، با کشور روسیه در شناسایی و رصد جریانات مالی منتهی به مفاسد اقتصادی از جمله جرم پولشویی و تامین مالی تروریسم همکاری لازم را داشته باشد.

در پایان این نشست دو روزه، ضمن دعوت از طرف روسی برای سفر به ایران، مقرر شد پیشنهادات مطرح شده مورد بررسی قرار گیرد و ادامه مذاکرات با رویکرد تدوین و به روزسازی تفاهم نامه همکاری و عملیاتی در تهران برنامه ریزی شود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر