سه شنبه, مهر 12, 1401
21.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبورسبورس بین الملل پل ارتباطی اقتصاد ایران به جهان

بورس بین الملل پل ارتباطی اقتصاد ایران به جهان

به اعتقاد یک کارشناس بازار سرمایه، بورس بین الملل اتفاق مهمی است که اگر به درستی طراحی شود کل بازار‌های مالی ایران را برای سرمایه گذاران بین‌المللی و همچنین معادلات بین‌المللی جذاب می‌کند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صداوسیما، امیر سیدی تصریح گفت: بورس بین الملل با بهره مندی از معافیت‌های بین‌المللی، به خصوص می‌تواند به ورود نقدینگی به کشور کمک کند. حتی ممکن است به صورت غیر مستقیم ورود نقدینگی به بازار سهام نیز تحقق یابد. زیرا به دلیل تحریم‌ها بسیاری از پتانسل‌های اقتصاد ایران دست نخورده مانده‌اند و این پتانسیل‌ها آنقدر جذاب هستند که سرمایه گذار خارجی را به طرف خود بکشاند.

این کارشناس بازار سرمایه ابراز داشت: از دیگر مزایای مهم بورس بین الملل تسهیل نقل و انتقال پول است. به طوری که در سریع‌ترین زمان ممکن پول جا به جا می‌شود.

سیدی اظهار داشت: بورس‌های بین الملل به دلیل ۲۴ ساعته بودن و همچنین به پشتوانه هزاران کارگزار فعال در این زمینه، تاثیر زیادی بر رونق این بازار دارد که کارایی آن را به شدت افزایش داده است.

کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: دنیا تحولات عظیمی را به خود دیده است که آن‌ها را به پیشرفت در تکنولوژی و پیشرفت در بازار‌های مالی سوق داده است. با تاسیس بورس بین الملل نیز اقتصاد ایران به این سمت گام برمی‌دارد.

پیش از این، مجوز راه‌اندازی بورس بین الملل در مناطق آزاد از سوی شورای عالی بورس صادر شد. این بورس با سرمایه ارزی در مناطق آزاد تاسیس می‌شود و تمامی معاملات آن، ارزی خواهد بود.

بورس بین الملل مناطق آزاد، پنجمین بورس کشور به حساب می‌آید که با هدف تامین مالی ارزی پروژه‌های صنعتی و عمرانی با سرمایه اولیه ۳۰ میلیون یورو در مناطق آزاد راه‌اندازی خواهد شد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر