یکشنبه, مهر 3, 1401
18.9 C
Rasht
خانهسر پیچ بین المللجدیدترین آمار از مبادلات تجاری ایران و ترکیه

جدیدترین آمار از مبادلات تجاری ایران و ترکیه

صادرات ایران به ترکیه در ۷ ماهه نخست سال جاری میلادی رشد ۵۶ درصدی را نشان می‌دهد و تراز تجاری دو کشور در این مدت به میزان ۴۴۳ میلیون دلار به نفع ایران بوده است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، طبق جدیدترین آمار منتشر شده از سوی اداره آمار ترکیه، شاهد رشد ۳۳ درصدی مبادلات تجاری ایران و ترکیه در ۷ ماهه نخست سال جاری میلادی هستیم. ارزش تجارت ایران و ترکیه که در ماه‌های ژانویه تا جولای ۲۰۲۱ بالغ بر ۲.۸۷۷ میلیارد دلار بوده در مدت مشابه سال جاری به ۳.۸۴۷ میلیارد دلار رسیده است.

بر اساس این گزارش صادرات ترکیه به ایران در ماه‌های ژانویه تا جولای ۲۰۲۲ نسبت به مدت مشابه سال افزایش ۱۳ درصدی داشته و به ۱.۷۰۲ میلیارد دلار رسیده است. ترکیه در ژانویه تا جولای ۲۰۲۱ بالغ بر ۱.۵۰۷ میلیارد دلار صادرات کالا به ایران انجام داده بود.

گفتنی است که واردات ترکیه از ایران در ۷ ماهه امسال نسبت به صادرات این کشور بیش از ۴ برابر رشد داشته است. ترکیه در ۷ ماهه نخست سال جاری میلادی ۲.۱۴۵ میلیارد دلار کالا از ایران وارد کرده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۵۶ درصدی را نشان می‌دهد. ترکیه در ماه‌های ژانویه تا جولای سال ۲۰۲۱ بالغ بر ۱.۳۷ میلیارد دلار کالا از ایران وارد کرده بود.

در خصوص تراز تجاری ایران با ترکیه هم باید گفت که در ۷ ماهه سال جاری میلادی به میزان ۴۴۳ میلیون دلار به نفع ایران بوده است.

طبق این گزارش بررسی مبادلات تجاری ایران و ترکیه نشان می‌دهد که در جولای ۲۰۲۲ شاهد رشد ۲۶ درصدی واردات ترکیه از ایران نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده‌ایم که به ۲۴۱.۶۳ میلیون دلار رسیده است. صادرات ترکیه به ایران در همین ماه با رشد ۱ درصدی مواجه بوده و به ۲۴۱.۲۶۸ میلیون دلار رسیده است.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر