سه شنبه, مهر 12, 1401
21.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشتولید کنندگان از قیمت مرغ رضایت ندارند

تولید کنندگان از قیمت مرغ رضایت ندارند

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: قیمت مصوب مرغ (۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان) برای تولید کننده‌ها مقرون به صرفه نیست.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صداوسیما، آقای اسدالله نژاد با حضور در برنامه روی خط بازار رادیو اقتصاد گفت: بعد از اصلاح نظام یارانه‌ای در کشور، شاهد ۵ تا ۶ برابر شدن قیمت نهاده‌های تولید بودیم و در همان مقطع دولت قیمت مرغ گرم را ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان تعیین کرد. با توجه به افزایش قیمت مولفه‌های تولید، تولیدکنندگان از این قیمت رضایت نداشتند. به اعتقاد تولید کننده قیمت تمام شده تولید بالاتر از این عدد است و قرارگاه امنیت غذایی برای مرغ زنده که ۴۲ هزار تومان برای تولیدکننده تمام‌ می‌شد، این نرخ را در نظر گرفت.

او افزود: در یکی دو ماه گذشته متاسفانه در اکثر مقاطع قیمت مرغ زیر ۳۰ هزار تومان بود. یعنی تولید کنندگان ما به ازای هر کیلوگرم مرغ تولیدی ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان دچار ضرر می‌شدند که به خیلی از واحد‌های تولید مرغ آسیب زد.

آقای اسدالله نژاد ادامه داد: در روز‌های اخیر قیمت مرغ منطقی شده و به قیمت مصوب رسیده است. البته هنوز با قیمت اصلی خودش فاصله دارد که حداقل ۴۹ هزار تومان برای مرغ زنده است؛ الان حدود ۴۲ هزار تومان است که ما امیدواریم دولت به وعده اش عمل کند و قیمت مرغ اصلاح گردد.

آقای اسدالله نژاد درباره توزیع الکترونیک برای حمایت از اقشار کم‌درآمد گفت: در توزیع الکترونیک قیمت محصول باید برای حفظ منافع تولید کنندگان و مصرف کنندگان منطقی باشد.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی در پایان افزود: در حال حاضر قیمت مرغ (۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان) به زیان تولید کننده است. امیدواریم با قول مساعد دولت، نرخی که ابتدای مهرماه اعلام خواهد شد در کنار حمایت از مصرف کننده در قالب افزایش یارانه‌ها یا کالابرگ الکترونیکی، رضایت تولید کننده‌ها را نیز به همراه داشته باشد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر