سه شنبه, مهر 12, 1401
25.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبورسصعود و سقوط یک روزه شاخص کل بورس

صعود و سقوط یک روزه شاخص کل بورس

شاخص کل بورس روزی پرفرازونشیب را پشت سر گذاشت. در معاملات امروز بازار سرمایه شاخص کل ساعاتی را صعودی بود و در مواقعی دچار سقوط شد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، شاخص کل بورس امروز با هفت واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۴۲۶ هزار واحد رسید. این در حالی است که شاخص کل با معیار هم‌وزن افزایش ۱۰۴۰ واحدی را ثبت کرد و در رقم ۴۰۹ هزار و ۱۳ واحد ایستاد. در این بازار ۲۴۸ هزار معامله به ارزش ۲۳ هزار و ۳۵۷ میلیارد ریال صورت پذیرفت.

ایران خودرو، سرمایه‌ گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین، گسترش نفت و گاز پارسیان و سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل بانک ملت، پتروشیمی پردیس و توسعه معادن و فلزات نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذاشتند.

در آن سوی بازار سهام، شاخص کل فرابورس ۱۷ واحد افزایش را به ثبت رساند و در رقم ۱۹ هزار و ۱۷۷ واحد قرار گرفت. در این بازار ۱۷۱ هزار معامله به ارزش ۱۶۰ هزار و ۶۲۳ میلیارد ریال انجام شد.

بیمه پاسارگاد، صنعتی مینو و سنگ آهن گوهرزمین نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل سرمایه‌گذاری صبا تامین، آهن و فولاد غدیر ایرانیان، فولاد هرمزگان جنوب و پالایش نفت شیراز نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس داشتند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر