سه شنبه, مهر 12, 1401
25.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشمرحله نخست طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان به جمع آوری داده...

مرحله نخست طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان به جمع آوری داده ها اختصاص دارد

بر اساس اعلام وزارت امور اقتصادی و دارایی، در مرحله نخست اجرای طرح مدیریت هوشمند یارانه آرد و نان، بانک اطلاعاتی دقیقی از تراکنش‌ها، میزان مصرف، انحرافات و تخلفات ایجاد شد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: هدف از مرحله نخست طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان، شناسایی و جمع آوری داده است. طرح مدیریت هوشمند یارانه آرد و نان (مهیا) بزرگ‌ترین زیرساخت سخت افزاری و نرم افزاری برای مدیریت توزیع یک کالای یارانه‌ای در ۱۵ سال گذشته به شمار می‌رود که در دولت سیزدهم، تنها ظرف مدت ۱۰۰ روز، در سطح کشور به فراگیری بالای ۹۵ رسیده است.

فاز نخست طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان مختص شناسایی دقیق اطلاعات، رفتار مصرفی و عملکرد نانوایان است. در فاز دوم اجرای آن با امکان سنجش فراگیر عملکرد واحد‌های پخت نان در سراسر کشور، امکان بازرسی هوشمند و مدیریت و توزیع هوشمند تخصیص گندم و آرد یارانه‌ای در کشور فراهم خواهد شد.

بر مبنای اطلاعات به دست آمده از ۱۰۰ روز نخست اجرای فاز اول طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان، روزانه بیش از ۸.۹ میلیون تراکنش خرید نان به ارزش ریالی ۸۲ میلیارد تومان و در قالب فروش بیش از ۱۰۵ میلیون قرص انواع نان ثبت می‌گردد.

در جریان اجرای طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان، رفتار نانوایان با تحلیل داده‌ای کارتخوان های هوشمند به صورت مداوم تحت کنترل قرار دارد. به این ترتیب با تخلفاتی نظیر ثبت فروش نان غیرواقعی، جابه‌جایی کارتخوان‌ها و انتقال کارتخوان به واحد صنفی دیگر، تولید تراکنش‌های جعلی توسط برخی نانوایان و… به منظور سوءاستفاده از کمک هزینه دولت به نانوایان یا بهره‌مندی غیرعادلانه از آرد یارانه‌ای، برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

 

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر