سه شنبه, مهر 12, 1401
20.5 C
Rasht
خانهسر پیچ بین المللهند پنجمین اقتصاد بزرگ جهان شد

هند پنجمین اقتصاد بزرگ جهان شد

هند توانست با سبقت گرفتن از بریتانیا به پنجمین کشور دارای اقتصاد بزرگ جهان تبدیل شد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، هند با  پشت سر گذاشتن بریتانیا به پنجمین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل گردید. موقعیت بریتانیا توسط اقتصاد هند در سه ماه پایانی سال ۲۰۲۱ متزلزل شد. بر اساس این گزارش، تولید ناخالص داخلی (اسمی) هند بر مبنای تعدیل شده با استفاده از نرخ مبادله دلار در آخرین روز سه ماهه مارس ۸۵۴.۷۰ میلیارد دلار بود در حالی که بریتانیا ۸۱۶ میلیارد دلار بود.

اقتصاد بریتانیا به دلیل هزینه‌های بالای انرژی و تورم رو به رشد مصرف‌کننده با مشکل روبه رو است.اما پیش‌بینی می‌شود اقتصاد هند در سال جاری رشد هفت درصدی را به ثبت برساند.

صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی کرده بود هند امسال از بریتانیا عبور خواهد کرد و این کشور تنها پس از آمریکا، چین، ژاپن و آلمان  در جایگاه پنجمین اقتصاد بزرگ جهان قرار می‌گیرد.

بر اساس این گزارش، اقتصاد بریتانیا یک دهه پیش در جایگاه پنجم و اقتصاد هند در رتبه یازدهم قرار داشت. تولید ناخالص داخلی هند با ۱۳.۵ درصد در سه ماهه آوریل تا ژوئن با کمک پایه مطلوب، رشد قوی زراعت، خدمات، ساخت‌وساز و مصرف خصوصی به سریع‌ترین رشد خود در یک سال اخیر رسید.

بر اساس داده‌های منتشر شده توسط وزارت آمار و اجرای برنامه (MoSPI) در سه ماهه قبل (ژانویه تا مارس سال مالی ۲۲)، تولید ناخالص داخلی (GDP) این کشور رشد ۴.۱ درصدی داشته است.

وزیر دارایی، تی وی سوماناتان پس از اینکه داده‌های رسمی حکایت از رشد ۱۳.۵ درصدی تولید ناخالص داخلی در سه ماهه آوریل تا ژوئن داشت، اظهار کرد که اقتصاد هند در مسیر رسیدن به نرخ رشد بیش از هفت درصدی در سال مالی جاری قرار دارد.

سوماناتان در مورد اعداد تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول گفت که اقتصاد چهار درصد بالاتر از سطح قبل از کووید است.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر