سه شنبه, مهر 4, 1402
18.9 C
Rasht
خانههشتگ مجلسباید وزارت بازرگانی تشکیل شود

باید وزارت بازرگانی تشکیل شود

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: مردم از تورم، کمبود اقلام، چند نرخی بودن کالاها و کنترل بازار گلایه دارند و به همین دلیل، باید وزارت بازرگانی تشکیل شود.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری مهر، احسان ارکانی در خصوص تفکیک وزارت صمت و تشکیل وزارت بازرگانی، اظهار داشت: دولت بحث تفکیک وزارت صمت را زمانی که قرار بود استیضاح وزیر صمت انجام گیرد، مطرح کرد.

وی متذکر شد: دولت دو ماه فرصت خواست تا استیضاح وزیر صمت به تعویق بیفتد و با لایحه‌ای که برای تفکیک دو وزارت صنایع و بازرگانی ارسال می‌کند، دو وزیر جدید به مجلس معرفی شوند. فرصت دولت به اتمام رسیده و هنوز خبری از ارسال لایحه تفکیک وزارت صمت به مجلس شورای اسلامی نیست.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بنده موافق تفکیک وزارت صمت هستم، گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت فوق سنگین است و مدیریت تمام موضوعات مربوط به این وزارتخانه از عهده یک وزیر برنمی‌آید.

ارکانی ادامه داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید به مدیریت موضوعات مهم مربوط به صنایع، معادن، فلزات، فولاد، نساجی، شهرک‌های صنعتی و خودرو بپردازد. چگونه یک وزیر می‌تواند حوزه به این گستردگی را مدیریت کند؟

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در حال حاضر بازار ما کاملاً رها شده است و متولی خاصی ندارد، تصریح کرد: مردم از تورم، کمبود اقلام، چند نرخی بودن کالاها و عدم نظارت و کنترل بازار گله‌مند هستند. باید وزارت بازرگانی تشکیل شود چرا که تبعات عدم وجود وزارت بازرگانی در کف بازار قابل مشاهده است.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر