جمعه, مهر 8, 1401
26.9 C
Rasht
خانهسر پیچ بین المللتوسعه روابط اقتصادی ایران و ارمنستان

توسعه روابط اقتصادی ایران و ارمنستان

رئیس سازمان توسعه تجارت و معاون وزیر اقتصاد ارمنستان، در جلسه ای دوجانبه برای توسعه روابط اقتصادی دو کشور در حوزه‌های صنعت، معدن و راه سازی رایزنی کردند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، این جلسه به میزبانی علیرضا پیمان پاک، رئیس سازمان توسعه تجارت به منظور توسعه روابط اقتصادی ایران و ارمنستان برگزار شد. در این جلسه بر آمادگی شرکت های ایرانی برای حضور در ارمنستان جهت ساخت جاده تاکید شد.

«نارک تریان»، معاون وزیر اقتصاد ارمنستان نیز با استقبال از حضور شرکت های ایرانی در پروژه های جاده سازی ارمنستان گفت: در خصوص تهاتر کالا مذاکرات طولانی انجام دادیم که اکنون در حال به ثمر نشستن است. خیلی خوشحالیم که ایران و ارمنستان شرکت های کارگزاری خود را برای تهاتر مورد شناسایی قرار داده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه از نظر ارمنستان بازنگری در بحث مالیات و عوارض جاده‌ای موضوع بسیار مهمی محسوب می‌شود، افزود: کارشناسان ما بررسی های زیادی انجام دادند که تاثیر بسیار زیادی روی توسعه روابط تجاری ایران و ارمنستان داشته باشد.

پیمان پاک نیز در این خصوص گفت: تشکیل یک کارگروه برای بازنگری در بحث عوارض جاده‌ای ارمنستان اقدام مفید و رو به جلو در توسعه روابط تجاری ایران و ارمنستان به حساب می‌آید.

وی اضافه کرد: پیشنهاد می‌کنیم هیئتی متشکل از تولیدکنندگان لوازم خانگی و الکترونیکی نیز به ارمنستان اعزام شوند چرا که مایل هستیم در این خصوص نیز خط تولید مشترک راه اندازی شود.

در ادامه این دیدار طرفین در خصوص راهکارهای مختلف برای حل مشکلات ترانزیت کالا از ایران به ارمنستان و روسیه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر