سه شنبه, مهر 12, 1401
25.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشمشارکت شرکت های دانش بنیان در ساخت مسکن

مشارکت شرکت های دانش بنیان در ساخت مسکن

سرپرست مرکز تحقیقات مسکن، راه و شهرسازی یکی از راهکارهای کیفی‌سازی ۴ میلیون مسکن نهضت ملی را، ساختمان‌سازی با بهره‌گیری از محصولات فناورانه دارای گواهینامه صادرشده از این مرکز دانست.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، محمدمهدی حیدری امروز در نخستین رویداد فناورانه صنعت ساختمان و مسکن، با اشاره به رویکرد دانش بنیان این مرکز در بخش صنعتی‌سازی مسکن، گفت: ما محصولات دانش بنیانی را که از سوی شرکت های دانش بنیان در حوزه صنعت ساختمان به تولید می‌رسد، بعد از بررسی و تایید به پیمانکاران و نهادهای اجرایی این صنعت وصل خواهیم کرد.

وی ادامه داد: مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی آمادگی ورود به صنعتی‌سازی مسکن را دارد. شناسایی نیازهای فناورانه بخش صنعت ساختمان و شرکت‌های تابعه وزارت مسکن از دیگر اقدامات این مرکز محسوب می‌شود تا با ایجاد مراکز رشد و پردیس‌های تخصصی، نیازهای این صنعت برطرف گردد.

حیدری، اضافه کرد: در کنار این مجموعه، شتابدهنده‌هایی هستند که می‌توانند با توانمندسازی شرکت های دانش بنیان، به آن‌ها در تأمین نیازهای فناورانه یاری برسانند.

سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی افزود: در این راستا تفاهم‌نامه‌ای در هفته آینده میان وزارت راه و شهرسازی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منعقد خواهد شد تا بتوانیم از ظرفیت‌های شرکت های دانش بنیان در این حوزه استفاده کنیم.

وی همچنین از برگزاری رویداد فناورانه در حوزه تامین زنجیره مصالح ساختمانی پرمصرف فولاد و سیمان در هفته آینده خبر داد و اظهار کرد: با این اقدام درصدد برنامه‌ریزی در حوزه لجستیکی تامین مصالح هستیم و همچنین درصدد عرضه محصولات باکیفیت در صنعت ساختمان‌سازی هستیم.

حیدری با تاکید بر لزوم صدور گواهینامه فنی برای محصولات فناورانه این حوزه، افزود: اجرای نهضت ملی ساخت مسکن فرصتی است تا از محصولات فناورانه دارای گواهینامه فنی مرکز تحقیقات راه و مسکن بهره برداری شود. به گفته وی یکی از راهکارهای کیفی‌سازی ۴ میلیون مسکن نهضت ملی ساختمان‌سازی بهره گیری از محصولات فناورانه دارای گواهینامه صادر شده از این مرکز خواهد بود.

سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب گفت: ایشان در این بیانیه فرمودند علم و دانش آشکارترین ابزار عزت و برتری هر کشور است و امیدواریم با اتکا به مباحث علمی و فنی، از تجربیات محققان در کلان پروژه نهضت ملی مسکن استفاده شود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر