دوشنبه, مهر 11, 1401
26.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیکشاورزیطرح اصلاح الگوی كشت در آستانه ابلاغ

طرح اصلاح الگوی كشت در آستانه ابلاغ

طبق اعلام وزیر جهاد كشاورزی، طرح اصلاح الگوی كشت مراحل نهایی را پشت سر می‌گذارد و در روزهای آینده ابلاغ خواهد شد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، ساداتی نژاد در آیین آغاز فصل زراعی خبر از ابلاغ طرح اصلاح الگوی كشت در روزهای آینده داد و گفت: امروز این رویداد ملی به عنوان اتفاقی بزرگ در حافظه کشاورزان ایرانی، ماندگارخواهد شد. این نشان دهنده اهتمام ویژه دولت و شخص رئیس جمهور و تاکیدات رهبر معظم انقلاب در حوزه کشاورزی و امنیت غذایی است.

ساداتی نژاد افزود: ماموریت رئیس جمهور به وزارت کشاورزی در قالب طرح تامین غذای با کیفیت، سالم و ارزان با منشا داخلی، موجب آغاز رویکردی جدید برای وزارت کشاورزی در آغاز سال دوم دولت سیزدهم در طرح تحول کشاورزی ایران است.

او ادامه داد: امیداوریم در سال زراعی جدید رکورد‌های بهتر و تولیدات بیشتری را به ثبت برسانیم. طرح اصلاح الگوی كشت در مرحله نهایی قرار دارد و طبق قانون در روز‌های آینده ابلاغ خواهد شد.

او اضافه کرد: طرح مشوق بخشودگی آب بهای کشاورزی با وزارت نیرو در حال تکمیل است و قبل از سال زراعی ابلاغ می‌گردد.

وزیر کشاورزی گفت: انتقال محصولات آب بر به گلخانه‌ها و ایجاد مجتمع‌های گلخانه‌ای در کشور هم از فعالیت‌هایی به شمار می‌رود که در وزارت کشاورزی پیگیری می‌شود.

ساداتی نژاد در پایان خاطرنشان کرد: انتقال علوفه در مراتع به صورت علوفه مرتعی برای اینکه زمین‌های آبی را به سمت کشت محصولات اساسی ببریم از مجموعه سیاست‌های جدید در سال زراعی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۱ است.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر