سه شنبه, مهر 12, 1401
25.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشآغاز ثبت نام سومین مرحله فروش خودرو از ۱۶ شهریور

آغاز ثبت نام سومین مرحله فروش خودرو از ۱۶ شهریور

سخنگوی وزارت صمت از آغاز ثبت‌نام سومین مرحله فروش خودروها در قالب سامانه یکپارچه تخصیص خودرو از روز چهارشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه خبر داد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، امید قالیباف اظهار داشت: در سومین دوره فروش خودروها به صورت یکپارچه و قرعه‌کشی، شاهد عرضه حدود ۶۰ هزار خودرو خواهیم بود که ۵۰ درصد ظرفیت قرعه‌کشی به طرح جوانی و ۲۰ درصد ظرفیت قرعه‌کشی به خودروهای فرسوده (فراتر از ۱۰ درصد مندرج در قانون بودجه ۱۴۰۱) اختصاص می‌یابد.

اخذ استعلام از ستاد مدیرت سوخت برای متقاضیان طرح جایگزینی خودروهای فرسوده

سخنگوی وزارت صمت، ادامه داد: در سومین مرحله فروش خودرو و قرعه‌کشی یکپارچه خودروها، احتمالا با افزایش تولید ایجاد شده، خودروی دیگری هم از شمول قرعه‌کشی خارج خواهد شد. تنها تفاوت نوبت سوم تخصیص یکپارچه خودروها با دو مرحله قبلی، اخذ استعلام از ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت برای متقاضیان مشمول طرح جایگزینی خودرو فرسوده است.

وی ضمن اشاره به تنظیم موثر بازار خودرو با روش قرعه‌کشی یکپارچه، افزود: آرامش و کاهش قیمت خودرو در بازار و افزایش هشت برابری شانس برنده شدن برای خودروهای پرطرفدار، از جمله آثار مثبت فروش و قرعه‌کشی یکپارچه به حساب می‌آید. البته انتظار داریم با افزایش تولید، تا پایان سال شاهد خروج تمامی خودروها از شمول قرعه‌کشی باشیم.

قالیباف در پایان خاطرنشان کرد: برای اولین بار طی سال‌های اخیر خودرو هایما با ظرفیت آزاد و بالا (به گونه‌ای که بازار را اشباع می‌کند) در قالب فروش فوق‌العاده توسط ایران خودرو عرضه شده و در حال حاضر نیز ظرفیت فروش وجود دارد.

گفتنی است که پیش از این، معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت اعلام کرده بود در هفته جاری سومین مرحله فروش خودرو در قالب سامانه یکپارچه تخصیص خودرو برگزار می‌گردد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر