سه شنبه, مهر 12, 1401
20.8 C
Rasht
خانهبازارگردیبورسبازار سرمایه به روند نزولی وابسته شده است

بازار سرمایه به روند نزولی وابسته شده است

هر روز با پایان معاملات بازار سرمایه امید سهامداران به شروع روند صعودی شاخص کل بورس کمرنگ تر می‌شود. امروز هم شاهد ریزش بیش از ۵۹۰۰ واحدی شاخص کل بودیم.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، بازار سرمایه امروز با ریزش ۵۹۴۵ واحدی شاخص کل بورس و قرار گرفتن آن در رقم یک میلیون و ۴۲۰ هزار واحد به پایان رسید. این درحالی است که شاخص کل با معیار هم‌وزن صعودی ۳۹۹ واحدی را ثبت کرد و در رقم ۴۱۰ هزار و ۷۷۴ واحد ایستاد. در این بازار ۲۶۱ هزار معامله انجام پذیرفت که ۲۵ هزار و ۷۳۸ میلیارد ریال ارزش داشت.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی صنایع مس ایران، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، پتروشیمی پردیس، پالایش نفت بندرعباس، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و پالایش نفت اصفهان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذاشتند.

در سوی دیگر بازار سرمایه، شاخص کل فرابورس ۱۹ واحد کاهش یافت و در رقم ۱۹ هزار و ۱۷۶ واحد قرار گرفت. معامله‌گران این بازار ۱۶۹ هزار معامله به ارزش ۱۰۰ هزار و ۷۳۲ میلیارد ریال انجام دادند.

پلیمر آریاساسول، پالایش نفت لاوان، سنگ آهن گهرزمین و پتروشیمی تندگویان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل بهمن دیزل، آهن و فولاد غدیر ایرانیان و اعتباری ملل نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس داشتند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر