جمعه, مهر 8, 1401
26.9 C
Rasht
خانهبازارگردیدلار و ارزهای بین المللیافزایش تعداد بانک های فروشنده ارز اربعین

افزایش تعداد بانک های فروشنده ارز اربعین

بانک مرکزی در بخشنامه‌ای ۱۶ بانک دیگر را مکلف به ارائه خدمات ارز اربعین به متقاضیان کرد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، بانک مرکزی در خصوص افزایش تعداد بانک های ارائه دهنده ارز اربعین اعلام کرد: در راستای تسهیل شرایط عزیمت هموطنان ایرانی به عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی (ع) سال جاری، بانک‌های کشاورزی، رفاه کارگران‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏، مسکن‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏، کارآفرین‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏، پارسیان‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏، اقتصاد نوین‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏، سامان‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏، پاسارگاد، ‏‏‏‏‏‏‏‏سرمایه‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏، پست بانک، سینا‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏، توسعه تعاون‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏، خاورمیانه‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏، شهر، دی‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏، گردشگری‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏ مکلف شدند تا از طریق کلیه شعب ارزی خود در کشور با اولویت تهران و کلانشهرها ترتیبات تأمین و پرداخت ارز به زائرین گرامی را انجام دهند.

شایان ذکر است که پیش از این ۵ بانک ملی ایران، سپه، ملت، تجارت و صادرات و صرافی های مجاز مکلف به فروش ارز اربعین بودند.

بر اساس این گزارش، بانک‌های عامل و صرافی‌های مجاز، مکلف‌اند نسبت به پرداخت ارز اربعین به میزان ۱۰۰ دلار برای هر متقاضی به نرخ توافقی اقدام کنند. همچنین در صورت تأمین دینار مورد نیاز از محل منابع تجهیز شده، صرافی ها و بانک های عامل مجازند به جای ۱۰۰ دلار نسبت به پرداخت ۱۵۰ هزار دینار عراق به نرخ توافقی به متقاضیان اقدام کنند.

گفتنی است که فروش ارز بابت سرفصل زیارتی اربعین حسینی (ع) هیچگونه محدودیتی بابت فروش ارز مسافرتی در سال جاری برای متقاضیان به وجود نمی‌آورد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر