یکشنبه, مهر 3, 1401
18.9 C
Rasht
خانهبازارگردینفت و انرژیدرآمد‌ میلیاردی روسیه از افزایش قیمت نفت

درآمد‌ میلیاردی روسیه از افزایش قیمت نفت

به دلیل افزایش قیمت نفت، روسیه در ماه سپتامبر انتظار درآمد اضافی 6.7 میلیارد دلاری را دارد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری فارس، وزارت دارایی روسیه روز دوشنبه اعلام کرد که انتظار دارد به دلیل افزایش قیمت نفت، درآمد بودجه اضافی ۴۰۳.۴ میلیارد روبلی (۶.۶۵ میلیارد دلار) در ماه سپتامبر تحقق یابد.

این سازمان افزود که قصد ندارد درآمدهای مازاد بودجه را برای خرید ارز یا طلا در بازار به کار ببرد؛ زیرا چنین خریدهایی بر اساس قانون بودجه در اوایل سال ۲۰۲۲ به حالت تعلیق درآمده است.

روسیه پس از از دست دادن توانایی خرید دلار یا یورو بر اساس قانون بودجه به دلیل تحریم‌های غرب، خرید ارز کشورهای دوست مانند چین، هند و ترکیه را برای نگهداری در صندوق ثروت ملی مورد بررسی قرار می‌دهد.

اوپک و هم پیمانانش موسوم به اوپک پلاس روز دوشنبه با کاهش تولید نفت به منظور تقویت قیمت آن موافقت کردند. اخیرا به علت نگرانی در مورد رکود اقتصادی شاهد کاهش قیمت نفت بوده‌ایم.

تولیدکنندگان نفت میزان تولید خود در ماه اکتبر را روزانه ۱۰۰ هزار بشکه دیگر کاهش خواهند داد که تنها یک ۰.۱ درصد تقاضا برای نفت در جهان است. این گروه همچنین توافق کردند هر زمانی برای تنظیم تولید، پیش از نشست هماهنگ شده 5 اکتبر می‌توانند با یکدیگر ملاقات داشته باشند.

قیمت نفت خام از ۱۲۰ دلار در هر بشکه در ماه ژوئن به علت رکود اقتصادی و رکود در غرب به ۹۵ دلار در هر بشکه رسیده است. انتظار می‌رود در صورت کاهش تحریم ها، یک میلیون بشکه در روز نفت ایران یا یک درصد تقاضا در جهان به بازار وارد شود.

با این حال، سیگنال‌های بازار فیزیکی حاکی از آن است که میزان عرضه همچنان کم بوده و بسیاری از کشورهای عضو اوپک کمتر از هدف تولیدی خود تولید دارند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر