دوشنبه, مهر 11, 1401
26.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشرویداد فناورانه خودروهای آینده مهرماه برگزار خواهد شد

رویداد فناورانه خودروهای آینده مهرماه برگزار خواهد شد

طراحی و ساخت خودروهای برقی و هیبریدی از اولویت‌های زیست محیطی و صنعتی در کشور به شمار می‌رود تا با کمک آن در کنار کاهش آلودگی‌ها؛ نسل جدیدی از خودروهای پیشرفته و بدون آلودگی تولید شود.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از گسترش تولید و تجارت، مهرماه شاهد برگزاری رویداد فناورانه خودروهای آینده (۲) خواهیم بود. آینده صنعت خودروسازی به خودروهای برقی و متصل تعلق دارد. نسلی جدید از خودروهایی که آلودگی نداشته و به محیط زیست هم آسیب نمی‌رسانند و هوشمند عمل می‌کنند. از طرفی به کارگیری سیستم‌های کمک راننده (ADAS) و اتصال پذیری خودروها ضمن افزایش ایمنی خودروها می‌تواند در جلوگیری از تصادفات و کاهش تلفات نقش بسزایی داشته باشد.

به همین دلیل توسعه پلت فرم‌ها و زیرساخت‌های خودروی برقی اولویتی است که گروه توسعه فناوری‌های نوین خودرویی ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در همکاری با مرکز تحقیقات و نوآوری گروه خودروسازی سایپا به دنبال آن است.

در همین راستا رویداد فناورانه خودروهای آینده (۲) برای رفع نیازهای فناورانه در زمینه «خودروهای برقی، هیبریدی و متصل» و «زیرساخت ها و تجهیزات آزمون خودروها» برگزار خواهد شد. رویدادی که در آن، نیازهای فناورانه مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا ارائه می‌گردد  و شرکت های دانش بنیان توانمندی‌های دانشی و تخصصی خود را برای رفع آن‌ها ارائه می‌دهند.

در رویداد فناورانه خودروهای آینده (۲) درباره موضوعات زیر تبادل نظر خواهد شد:

– «طراحی و ساخت خودروهای برقی و هیبریدی ارزان قیمت»

– «طراحی و ساخت قطعات و ماژول های خوردوهای برقی و هیبریدی»

– «طراحی و ساخت سیستم های پیشرفته کمک راننده»

– «توسعه فناوری های خودروهای متصل و اجزا» و «زیرساخت های مرتبط با آن»

– «طراحی و ساخت تست آزمون خودروها»

– «ایستگاه های شارژ خودروها و موتورسیکلت های برقی»

زمان برگزاری رویداد فناورانه خودروهای آینده (2) در روزهای 25 و 26 مهرماه سال 1401 خواهد بود که در محل مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا برگزار می‌شود. این رویداد محفلی برای برگزاری جلسات رودررو و انجام مذاکرات برای عقد قرارداد و تفاهم نامه‌های همکاری محسوب می‌شود. برگزاری نمایشگاه آخرین دستاوردها، توانمندی‌ها و فناوری‌های شرکت های دانش بنیان و توانمند در صنعت خودرو هم از دیگر محورهای در نظر گرفته شده است. حضور‌ در رویداد برای شرکت های دانش بنیان، دانشجویان و اساتید دانشگاه رایگان است.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر