جمعه, مهر 8, 1401
26.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیاضافه شدن پیشنهادهای کارآفرینان به لایحه بودجه ۱۴۰۲

اضافه شدن پیشنهادهای کارآفرینان به لایحه بودجه ۱۴۰۲

طبق دستور وزیر اقتصاد کمیته‌ای متشکل از این وزارتخانه، سازمان برنامه، بانک‌ها، نمایندگان مجلس و کارآفرینان به منظور الحاق پیشنهاد آن‌ها به لایحه بودجه ۱۴۰۲ ایجاد می‌شود.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری مهر، سید احسان خاندوزی  جلسه‌ای با حضور کارآفرینان کشور برگزار کرد و ضمن اشاره به برخی موضوعات مطروحه از سوی حاضرین در جلسه، گفت: همکاران من در وزارت اقتصاد از همین لحظه، بررسی و چاره جویی در مورد موضوعاتی نظیر “امکان دسترسی کارآفرینان به تسهیلات، متناسب با مالیات عملکرد پرداختی”، “امکان انتشار اوراق توسط شرکت‌های تولیدی” یا “برخورداری از تضامین دولتی، متناسب با صادرات شرکت‌های تولیدی” و … را در دستور کار خود قرار می‌دهند.

خاندوزی افزود: در رابطه با موضوعات فراگیر مطرح شده در جلسه نیز تلاش خواهیم کرد، جلساتی با وزرا و دستگاه‌های مرتبط، از جمله در خصوص حل مشکلات برق تولید کنندگان (که در جلسه پیشین شورای گفت و گو نیز مطرح شده بود) برگزار کنیم و امیدواریم اتفاق مثبتی در این زمینه اتفاق افتد.

وزیر اقتصاد ادامه داد: از همه مهمتر این است که بتوانیم به مثابه یک بسته عملکردی کوچک، چند موضوع اصلی کارآفرینان را که نیازمند موافقت قانونگذار است و مواردی مثل مشکلات ناشی از اعمال قانون جدید ارزش افزوده یا قانون مبارزه با قاچاق بر عملکرد تولیدکنندگان را شامل می‌شود را در کارگروهی مشترک بین سازمان برنامه و بودجه، بانک‌ها، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و حضور خود شما، مطرح و جمع بندی کنیم.

خاندوزی در پایان افزود: ماحصل جلسات این کارگروه، باید تا پیش از آذر ماه مشخص و در قالب چند بند، به لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ الحاق شود. درخواست من از دوستان فراکسیون حمایت از کارآفرینان در مجلس شورای اسلامی این است که با همکاری در تصویب آن، کمک کنند، با رفع مشکلات، جمع زیادی از فعالان اقتصادی منتفع شوند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر