سه شنبه, مهر 4, 1402
18.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیتجارتافتتاح مرکز تجاری ایران در روسیه

افتتاح مرکز تجاری ایران در روسیه

رئیس اتاق تعاون ایران در مراسم افتتاح مرکز تجاری ایران در کشور روسیه گفت: بازار روسیه درگاه مناسبی برای عرضه محصولات ایرانی به شمار می‌رود.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایلنا، بهمن عبداللهی رئیس اتاق تعاون ایران در مراسم افتتاح مرکز تجاری ایران در روسیه اظهار داشت: با توجه به ارتقای تعاملات سازنده اخیر جمهوری اسلامی ایران با کشور روسیه و تاکید مقامات عالی دو کشور مبنی بر تسهیل و توسعه روابط تجاری و اقتصادی فی مابین و با عنایت به وجود موافقتنامه تجارت ترجیحی میان ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا، بازار روسیه درگاه مناسبی برای عرضه محصولات ایرانی به ویژه در حوزه محصولات ساختمانی، مواد غذایی و کشاورزی، صنایع پایین دست پتروشیمی، آهن و فولاد، مواد معدنی، پوشاک، ماشین آلات صنعتی و… به حساب می‌آید.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه در این مراسم گفت: امسال می‌خواهیم رکورد مبادلات تجاری با روسیه را بشکنیم. حضور اتاق تعاون و همچنین افتتاح مرکز تجاری کمک زیادی به پیشرفت و توسعه روابط دو کشور خواهد کرد.

وی ضمن اظهار خرسندی از پیشرفت روابط بین ایران و روسیه ادامه داد: یکی از مظاهر این پیشرفت افتتاح مرکز تجاری بین دو کشور است.

جلالی افزود: در سال ۲۰۲۱ جهش بسیار خوبی در روابط دو کشور رقم خورد. سطح روابط تجاری ایران و روسیه به بالای ۴ میلیارد رسیده که در طول روابط دو کشور بی سابقه است. در سال جاری امیدواریم رکورد بالاتری به ثبت برسانیم.

سیدکاظم دلخوش رئیس فراکسیون تعاون مجلس شورای اسلامی نیز در مراسم افتتاح مرکز تجاری ایران در روسیه با اشاره به نقش این مرکز در گسترش تعاملات تجاری فعالان اقتصادی دو کشور، گفت: این مرکز تسهیلگر فعالیت تجار ایرانی و روسی خواهد بود و باعث افزایش سطح تعاملات اقتصادی دو کشور می‌شود.

وی ابراز داشت: بازار کشور روسیه برای فعالان اقتصادی ایران حائز اهمیت است و فرصت مغتنمی را در اختیار صاحبان کسب و کار می‌گذارد.

علیرضا پیمان پاک، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران، رئیس سازمان توسعه تجارت ایران نیز در مراسم افتتاحیه مرکز تجاری ایران و روسیه توضیحاتی را در خصوص نحوه کار و فعالیت این مرکز ارائه داد.

علیرضا پیمان پاک گفت: یکی از مهمترین سرفصل‌های این مرکز تجاری، مدیریت و هماهنگ کردن رویدادهایی چون برگزاری نمایشگاه ها و سفرهای هیات های تجار و برقراری ارتباطات بین تجار دو کشور است. ایجاد شناخت و اطلاع رسانی از قوانین، مقررات در کنار برنامه‌های کشورها کمک شایانی به آشنایی تجار دو کشور خواهد کرد.

گفتنی است، مرکز تجاری ایران در روسیه امروز با حضور بهمن عبداللهی رئیس و تعدادی از اعضای هیات رئیسه اتاق تعاون ایران، جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه، کاظم دلخوش رئیس فراکسیون تعاون مجلس، علیرضا پیمان پاک معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران، امیرآبادی عضو هیئت ریسه مجلس و تعداد دیگری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان اقتصادی کشور روسیه افتتاح گردید.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر