جمعه, مهر 8, 1401
25.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیتجارتبرنامه ریزی برای صادرات لوازم خانگی

برنامه ریزی برای صادرات لوازم خانگی

دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران با اشاره به صادرات سالیانه متوسط ۲۵۰ میلیون دلاری لوازم خانگی، از برنامه ریزی برای توسعه صادرات این محصولات خبر داد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، «عباس هاشمی» دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران در خصوص صادرات لوازم خانگی گفت: به همت بخش خصوصی، اکنون خط مونتاژ لوازم خانگی نظیر یخچال- فریزر و دیگر محصولات در کشورهای سوریه، عراق و تاجیکستان راه‌اندازی شده است.

هاشمی افزود: به دلیل مشکلات حمل و نقل محصولات، همچنین وجود مشکلات تعرفه‌ای و وضع تعرفه‌های سنگین در این کشورها که مانعی بر سر راه صادرات محصولات کامل و ساخته شده بود، برخی شرکت‌های ایرانی اقدام به راه‌اندازی خط تولید با همراهی شرکت‌هایی از همان کشورها کردند.

وی ادامه داد: به این ترتیب، قطعات تولیدی ایرانی به این کشورها ارسال شده و مونتاژ می‌شود و به نام برند ایرانی یا برند ثبت شده در کشور مقصد به فروش می‌رسد که حتی در بحث صادرات مجدد نیز می‌تواند کمک‌حال باشد. با توجه به مسائل منطقه‌ای، این مهم و توسعه صادرات لوازم خانگی در حال گسترش به دیگر کشورها است و در این زمینه پتانسیل‌های خوبی در روسیه و سایر کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا وجود دارد.

دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران اضافه کرد: با توجه به تحریم‌ این کشور از سوی غربی‌ها، روس‌ها به ناچار برخی استانداردهایی را که تا پیش از این برای لوازم خانگی لحاظ می‌کردند نادیده گرفته‌اند. همین مساله فعالیت در بازار این کشور را برای برندها و شرکت‌های ایرانی راحت‌تر خواهد کرد.

هاشمی با اشاره به تولید اجاق گاز در روسیه، اظهار داشت: در این زمینه شرکت‌های ایرانی می‌توانند صادرات اجاق گاز به این کشور انجام دهند. حتی با توجه به بالا بودن کیفیت تولیدات ایرانی، قابلیت صادرات اجاق گازهای روسی به دیگر کشورها وجود دارد.

وی، پکیج، آبگرمکن، بخاری، اجاق گاز و سایر محصولات گازسوز را دیگر محصولاتی برشمرد که می‌توان در روسیه برای آن‌ها بازار پیدا کرد..
دبیرکل انجمن صنایع لوازم‌خانگی ایران، همچنین تعیین هوشمندانه تعرفه‌های تجاری در حوزه اوراسیا را عاملی برای توسعه صادرات لوازم خانگی به کشورهای این حوزه عنوان کرد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر