سه شنبه, مهر 12, 1401
20.5 C
Rasht
خانهبازارگردیبانک و بیمهپنج دستور بانک مرکزی به ۲۱ بانک برای تسهیل پرداخت ارز اربعین

پنج دستور بانک مرکزی به ۲۱ بانک برای تسهیل پرداخت ارز اربعین

بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به بانک‌ها پنج دستور جهت تسهیل در پرداخت ارز اربعین به متقاضیان را ابلاغ کرد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، بانک مرکزی در بخشنامه‌ای برای تسهیل در پرداخت ارز اربعین به متقاضیان در شعبات منتخب ۲۱ بانک عامل تاکید کرده است:

۱- سرپرستان خانوار می‌توانند به منظور خرید ارز اربعین اعضای خانواده خود (همسر و فرزندان) که در سامانه سماح ثبت نام کرده‌اند، با در دست داشتن کلیه مدارک هویتی خود و اعضای خانواده به شعب بانک های عامل فروش ارز اربعین مراجعه کنند. عدم حضور سایر اعضای خانواده در شعبه فروش ارز بلامانع بوده و سرپرست خانوار می‌تواند با کارت بانکی خود نسبت به خرید ارز برای اعضای خانواده خود اقدام کند.

۲- بانک‌های عامل مکلفند ترتیبی اتخاذ کنند که شعب منتخب آن‌ها تا تاریخ ۲۶ شهریور سال ۱۴۰۱ نسبت به ارائه خدمات ارز اربعین تا ساعت ۱۸ هر روز اقدام کنند.

۳- بانک های عامل مکلفند تا پایان روز  چهارشنبه ۱۶ شهریورماه نسبت به معرفی شعب کشیک فروش ارز در روزهای تعطیل تا تاریخ ۲۶ شهریور اطلاع رسانی کنند.

۴- فروش ارز اربعین صرفاً با ارائه کارت ملی متقاضی ثبت نام شده در سامانه سماح امکان پذیر بوده و دریافت کپی مدارک هویتی ممنوع است.

۵- فروش ارز به زائرین بالای ۵ سال و زیر ۱۸ سال که در سامانه سماح ثبت نام کرده‌اند به سرپرست ایشان امکان پذیر است. بانک‌ها موظفند کدملی زائرین مزبور را در پایان هر روز به اداره مهندسی نرم افزار بانک مرکزی در قالب فایل اکسل ارسال کنند. ثبت عملیات فروش موضوع این بند در سامانه سنا الزامی نیست.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر