دوشنبه, مهر 11, 1401
26.9 C
Rasht
خانهبازارگردینفت و انرژیمحدودیت مصرف برق ادارات تا آخر شهریور ادامه دارد

محدودیت مصرف برق ادارات تا آخر شهریور ادامه دارد

بر اساس اعلام مدیرعامل توانیر، برنامه های مدیریت بار در بخش اداری به ویژه در دو بخش سیستم های سرمایشی و استفاده از دیزل ژنراتورها تا پایان فصل تابستان ادامه می‌یابد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، آرش کردی در خصوص محدودیت مصرف برق و مدیریت بار ادارات اظهار کرد: باتوجه به تداوم گرما به ویژه در بخش‌های گرمسیر کشور، نیازمند ادامه اجرای برنامه‌های مدیریت بار در ادارات هستیم.

وی ادامه داد: در بخش عمومی و اداری با اقدامات صورت گرفته، کاهش ۳۳ درصدی مصرف برق رقم خورد. با همکاری خوبی که از سوی ادارات شاهد بودیم، توانستیم مدیریت پیک را داشته باشیم.

بر اساس این گزارش، در زمان  شروع پیک بار، کاهش ۳۰ درصدی مصرف برق در دستور کار صنعت برق  قرار گرفت. به این ترتیب محدودیت مصرف برق و مدیریت بار برای ادارات در نظر گرفته شد و خاموشی سامانه‌های سرمایشی برق ارگان‌ها و ادارات دولتی و غیر دولتی از ساعت  ۱۳ در پایتخت و در استان‌های دیگر بنا بر تصمیم هر استاندار اجرایی شد.

هرچند که طبق پیش بینی‌ها تصور می‌شد این محدودیت‌ها تا ۱۵ شهریور که پیک مصرف برق شناخته شده ادامه یابد، اما این اتفاق رخ نداده و تا پایان تابستان ادارات دولتی ملزم به رعایت مصرف خواهند بود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر