سه شنبه, مهر 12, 1401
20.5 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشافزایش تعرفه تلفن ثابت تصویب شد

افزایش تعرفه تلفن ثابت تصویب شد

بر اساس نامه‌ای که به امضای وزیر صمت رسیده، افزایش هزینه ماهانه تلفن ثابت مصوب شده و در انتظار ابلاغ قرار دارد. تهرانی ها باید ماهانه ۲۰ هزار تومان برای حفظ خط تلفن ثابت خود بپردازند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، افزایش تعرفه تلفن ثابت، تابستان امسال تایید شد. در همین راستا، ستاد تنظیم بازار افزایش قیمت کارکرد تلفن ثابت را به تصویب رساند که درصورت موافقت رگولاتوری و ابلاغ به مخابرات اعمال و اجرایی می‌شود.

بر اساس این مصوبه، کاربران تلفن‌های ثابت استان تهران برای حفظ خط تلفن ثابت خود بر اساس جدول جدید پیرامون تعرفه تلفن ثابت، باید ماهانه ۲۰ هزار تومان، پرداخت کنند. این هزینه صرفاً هزینه‌ای است که از صاحبان خطوط تلفن در پایتخت، در صورت عدم استفاده از خط تلفن و صرفا به منظور نگهداری این خطوط دریافت می‌شود.

این افزایش تعرفه تلفن ثابت در استان تهران بابت ۴۴۴۴ دقیقه مکالمه، هزینه‌ای معادل ۲۰۰۰۰ تومان، برای سایر مراکز استان‌ها به ازای حداقل ۳۳۳۳ دقیقه مکالمه ۱۵۰۰۰ تومان به عنوان حداقل پرداخت و سایر شهرها به ازای ۲۶۶۶ دقیقه مکالمه معادل ۱۰۰۰۰ تومان در نظر گرفته شد.

به همین منظور محمدرضا بیدخام -مدیر کل ارتباطات و اموربین الملل شرکت مخابرات ایران- در گفت و گو با ایسنا درباره این موضوع اظهار کرد: تعرفه تلفن ثابت حدود ۱۲ سال است که علی رغم افزایش تورم ثابت مانده است. ما درخواستمان را برای تغییر تعرفه به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ارایه داده ایم و آن‌ها بررسی کردند و کارهای کارشناسی آن صورت پذیرفت.

وی افزود: همچنین افزایش تعرفه تلفن ثابت در سازمان تنظیم مقررات رادیویی و کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات هم به تصویب رسید و در نهایت به کمیسیون تنظیم بازار ارسال شد؛ آنجا هم با شرایطی مورد تصویب قرار گرفت و پس از آن به وزارت ارتباطات ابلاغ شد.

وی ادامه داد: ما منتظریم این موضوع در  کمیسیون تنظیم بازار بررسی و از طریق وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به ما ابلاغ شود. به عبارتی کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات باید تغییرات تعرفه ها را به ما ابلاغ کنند تا بتوانیم اعلام کنیم و اطلاع رسانی لازم در این زمینه انجام دهیم.

تعرفه تلفن ثابت

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر