جمعه, مهر 8, 1401
26.9 C
Rasht
خانهبازارگردینفت و انرژیامضای تفاهم نامه همکاری بین شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران...

امضای تفاهم نامه همکاری بین شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران با شرکت های دانش بنیان

تفاهم نامه همکاری علمی و فنی بین شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران با شرکت های دانش بنیان برای ساخت پیگ هوشمند، نشت یاب و انشعاب یاب خطوط لوله به امضا رسید.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایلنا، ارسلان رحیمی مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران در آیین امضای تفاهم نامه با شرکت های دانش بنیان گفت: پیگرانی هوشمند از ملزومات نگهداری و بهره برداری از خطوط لوله نفت است. در حال حاضر تولید و ساخت پیگ هوشمند در داخل کشور انجام نمی‌پذیرد. امید می‌رود با تفاهم نامه منعقد شده، تکنولوژی ساخت پیگ هوشمند، نشت یاب و انشعاب یاب در اختیار متخصصین داخلی قرار گیرد.

رحیمی افزود: استفاده از شرکت های دانش بنیان مورد تاکید مقام معظم رهبری است. ما نیز در مجموعه خطوط لوله و مخابرات نفت ایران سعی کرده‌ایم به کمک یک شرکت دانش بنیان متعهد و متخصص، بومی سازی پیگرانی هوشمند خطوط لوله نفت را عملیاتی سازیم.

وی یادآور شد: توانمندی و تخصص مهندسین داخلی بر کسی پوشیده نیست و با اعتماد به دانش ایرانی می‌توان کشور را از تکنولوژی‌های وارداتی بی نیاز کرد.

رییس پژوهش و فناوری شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران نیز گفت: مراحل ساخت پیگ هوشمند برای اولین بار در داخل کشور انجام می‌گیرد. با امضای این تفاهم نامه، شرکت دانش بنیان صنعت کاران الکترونیک مراغه متعهد شده تا ساخت پیگ هوشمند، نشت یاب و انشعاب یاب در سریعترین زمان ممکن پایان یابد.

سید علیرضا حسینی نسب در پایان افزود: این تفاهم نامه، پژوهشی بوده و شرکت دانش بنیان یاد شده پس از بررسی و اطمینان از تخصص برای ساخت پیگ هوشمند برای امضای تفاهم نامه انتخاب شده است.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر