پنجشنبه, شهریور 30, 1402
23.9 C
Rasht
خانهسر پیچ بین المللهشدار پوتین درباره مشکلات بازار جهانی مواد غذایی

هشدار پوتین درباره مشکلات بازار جهانی مواد غذایی

رئیس‌جمهور روسیه نسبت به یک بحران جهانی غذایی هشدار داد و گفت که درباره اصلاح توافقنامه غلات با اوکراین برای محدود کردن کشورهایی که می‌توانند محموله‌های بار را دریافت کنند، بحث خواهد کرد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، پوتین گفت که مسکو تمام تلاش خود را برای اطمینان صادرات غلات اوکراین انجام داده است اما احتمالاً مشکلات در بازار جهانی مواد غذایی شدت خواهد گرفت و باید منتظر یک فاجعه انسانی بود.

پوتین افزود: روسیه در ماه جولای با میانجیگری ترکیه و سازمان ملل این توافق را امضا کرده است زیرا این توافق به کاهش افزایش قیمت مواد غذایی در کشورهای در حال توسعه کمک می‌کند. اما در عوض این کشورهای ثروتمند غربی بودند که از این توافق استفاده می‌کردند.

پوتین روز چهارشنبه در یک مجمع اقتصادی در شهر ولادی وستوک گفت: اگر ترکیه را به عنوان یک کشور واسطه کنار بگذاریم، تقریباً تمام غلات صادر شده از اوکراین نه به فقیرترین کشورهای در حال توسعه، بلکه به کشورهای اتحادیه اروپا می‌رسد.

پوتین ادامه داد: تنها دو کشتی از ۸۷ کشتی حامل ۶۰ هزار تن محصول به کشورهای فقیر رفتند. بدیهی است که با این رویکرد، مقیاس مشکلات غذایی در جهان با افزایش روبه‌رو می‌شود که می‌تواند یک فاجعه انسانی بی‌سابقه را به وجود آورد.

بر اساس گزارش رویترز، پوتین گفت که «محدود کردن مقاصد صادرات غلات و سایر مواد غذایی» را دنبال خواهد کرد و این ایده را با طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه که به میانجی‌گری این توافق برای باز کردن قفل صادرات از بنادر جنوبی اوکراین در ماه جولای کمک کرد، در میان می‌گذارد.

چندین مقام ارشد روسیه، از جمله سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، طی ۲۴ ساعت گذشته گفته‌اند که مسکو از مفاد توافق رضایت ندارد و غرب به تعهدات خود عمل نمی‌کند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر