سه شنبه, مهر 12, 1401
20.5 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیگردشگریعدم تفکیک تورهای مجاز و غیر مجاز دلیل برخی مشکلات حوزه گردشگری

عدم تفکیک تورهای مجاز و غیر مجاز دلیل برخی مشکلات حوزه گردشگری

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تفکیک نشدن تور‌های مجاز و غیر مجاز را عامل برخی معضلات در حوزه گردشگری دانست.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صداوسیما، آقای علی اصغر شالبافیان در مجمع عمومی کانون انجمن‌های صنفی و جامعه انجمن‌های حرفه‌ای راهنمایان گردشگری ایران ضمن اشاره به برخی مشکلات حوزه گردشگری، گفت: راهنما‌یان بخش مهمی از حوزه گردشگری به حساب می‌آیند و با جمع‌بندی نسبت به رفع مشکلات این بخش اقدام می‌شود.

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با تأکید بر اینکه مشکلات حوزه گردشگری را پیگیری می‌کنیم، افزود: دفاع از حیثیت حوزه گردشگری باید مورد توجه سایر دستگاه‌ها قرار گیرد.

شالبافیان در مورد استفاده از توانمندی راهنمایان گردشگری در حوزه آموزش، گفت: ظرفیت راهنمایان ارزشمند است و برای استفاده از ظرفیت‌های این بخش جلسه‌ای با همکاری اداره کل آموزش و نظارت برگزار گردید.

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همچنین بر مطالبه گری راهنمایان از مدیر کل و مقامات استان برای تحقق بودجه این بخش تاکید کرد.

وی به برگزاری گردهمایی راهنمایان گردشگری در استان البرز اشاره داشت و گفت: راهنمایان گردشگری سفیران مناسبی برای معرفی جاذبه‌های گردشگری استان‌های مختلف چون البرز به عنوان مقصد گردشگری به شمار می‌روند.

شالبافیان در ادامه مطرح کردن مشکلات حوزه گردشگری، در مورد وام خرید تجهیزات برای راهنمایان طبیعت‌گردی تصریح کرد: سعی می‌کنیم در تفاهم‌نامه با بانک‌ها و صندوق کارآفرینی بتوانیم برای برخی از راهنمایان گردشگری در بخش طبیعت‌گردی وام‌هایی را فراهم کنیم.

او سخنان خود را در خصوص مشکلات حوزه گردشگری اینگونه به پایان رساند: پیگیر رفع مشکلات سامانه سادرا هستیم. بازنگری در موضوعاتی چون بیمه و عوارض خروج از کشور برای راهنمایان به محمل قانونی نیاز دارد و برخی موضوعات هم نیازمند همکاری با دستگاه‌های دیگر است.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر