پنجشنبه, شهریور 30, 1402
21.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیتجارتخودروهای وارداتی از آذرماه به بازار ایران می ‌آیند

خودروهای وارداتی از آذرماه به بازار ایران می ‌آیند

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: اگر تمام شرایط واردات خودرو به خوبی پیش برود، خودروها در آذرماه وارد بازار کشور خواهند شد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری مهر، امید قالیباف در یک برنامه تلویزیونی در خصوص واردات خودرو و زمان ورود خودروهای وارداتی به بازار ایران اظهار داشت: بر اساس آئین نامه واردات، شرکت‌های مشمول واردات خودرو باید تقاضای خود را تا ۱۹ شهریور ماه به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه دهند.

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: بر این اساس تقاضاهای ارائه شده از سوی شرکت‌های متقاضی، توسط وزارت صمت تا آخر شهریور ماه مورد بررسی قرار می‌گیرد. در نهایت ابتدای مهرماه مشخص می‌شود که کدام شرکت‌ها واجد شرایط واردات خودرو هستند.

وی درباره اینکه خودروهای وارداتی چه زمان به بازار می‌آیند، گفت: از ابتدای مهرماه شرکت‌های واردکننده مشمول می‌دانند که می‌توانند خودرو وارد کنند. ضمن اینکه قبل از این نیز شرکت‌ها مذاکرات شأن را با شرکت‌های خودروساز دنیا آغاز کرده‌اند. بنابراین از ابتدای مهرماه امکان واردات خودرو وجود دارد، اما شرکت واردکننده باید ثبت سفارش کند و مراحل تخصیص و تأمین ارز را پشت سر بگذارد.

وی افزود: به این ترتیب پس از مرحله تأیید شرکت‌های واردکننده و اعلام اسامی شرکت‌های مشمول واردات خودرو دیگر وزارت صمت مسئولیتی ندارد و مراحل دیگر در بانک مرکزی، گمرک و… باید پیگیری شود.

سخنگوی وزارت صمت در پایان اظهار کرد: بانک مرکزی باید ارز مورد نیاز واردکننده را تأمین کند و پس از آن نیز مراحل واردات خودرو انجام گیرد. در نهایت نیز خودروی وارداتی باید از گمرکات ترخیص و سپس به روش‌های مذکور در آئین نامه عرضه شود. بر این اساس به نظر می‌رسد که اگر تمام شرایط به خوبی انجام گیرد در آذرماه خودروهای وارداتی در بازار موجود باشند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر