جمعه, مهر 8, 1401
26.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیکشاورزیرضایت کشاورزان از اعلام به موقع قیمت گندم توسط دولت

رضایت کشاورزان از اعلام به موقع قیمت گندم توسط دولت

بر اساس اعلام رئیس بنیاد ملی گندم کاران، اعلام به موقع و خوب قیمت گندم رضایت گندمکاران را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری مهر، عطاءالله هاشمی رئیس بنیاد ملی گندم کاران کشور در خصوص اعلام قیمت گندم و نظر گندمکاران گفت: رئیس بنیاد ملی گندم کاران هم عضو شورای قیمت گذاری گندم است. خوشبختانه حرکتی که مجلس شورای اسلامی به طرح شورای قیمت گذاری به اتخاذ سیاست‌های حمایتی انجام داد دست کشاورزان را در قیمت گذاری محصولات خودشان باز گذاشتند و از سال گذشته و امسال شاهد تعیین به موقع قیمت بودیم.

رئیس بنیاد ملی گندم کاران کشور افزود: در خصوص قیمت گندم، قیمت مبنای ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان به علاوه هزار و ۵۰۰ تومان به ازای هر کیلو یارانه کاشت در نظر گرفته شده است. با توجه به چهار شاخصه اصلی که ما در شورای قیمت گذاری مورد بررسی قرار دادیم، خوشبختانه قیمت خوبی تعیین شده و مورد رضایت تشکل‌های بخش کشاورزی و کشاورزان گندم کار است.

وی ادامه داد: قیمت جهانی گندم فعلاً متعادل شده و رضایت کشاورزان را فراهم کرده است منتهی یک شرطی خواهیم داشت و آن هم مثل سال گذشته این است که اگر شرایط خاصی پیش بیاید مجموعه دولت، مجلس و شورای در قیمت گذاری تجدیدنظری داشته باشند.

رئیس بنیاد ملی گندم کاران کشور اضافه کرد: سال گذشته قیمت گندم را معادل ۷ هزار و ۵۰۰ تومان تصویب کرده بودیم که با توجه به شرایط بحران جنگ روسیه و اوکراین، شرایط بد اقتصادی دنیا، پایین آمدن میزان غلات و بازار ملتهب غلات در جهان، شورای قیمت گذاری در قیمت گندم تجدیدنظر کرد که اقدام بسیار مناسبی بود.

وی در پایان گفت: خوشبختانه میزان تولید ما و بهتر از آن میزان خرید ما نسبت به سال گذشته ۵۷ درصد رشد داشته است که این‌ها نشان از رضایت کشاورزان و همراهی آن‌ها با دولت دارد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر