یکشنبه, مهر 3, 1401
18.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبانک و بیمهپرداخت وام نوسازی مسکن روستایی از این هفته

پرداخت وام نوسازی مسکن روستایی از این هفته

بر اساس اعلام رئیس بنیاد مسکن، متقاضیان وام ۲۰۰ میلیونی نوسازی مسکن روستایی می‌توانند از این هفته با مراجعه به بانک‌های دولتی تسهیلات خود را دریافت کنند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری مهر، اکبر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در برنامه زنده تلویزیونی صف اول سیما در خصوص پرداخت وام مسکن روستایی گفت: متقاضیان می‌توانند برای دریافت تسهیلات نوسازی مسکن روستایی به بانک‌های دولتی مراجعه کنند. پرداخت این تسهیلات به صورت سفته زنجیره سه نفره خواهد بود.

رئیس بنیاد مسکن افزود: حدود ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی در کشور وجود دارد که نیمی از آن‌ها تا کنون نوسازی شده‌اند و ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار واحد دیگر واجد شرایط هستند که با اخذ پروانه مسکن خود را نوسازی کنند.

نیکزاد درباره نوسازی مسکن روستایی توضیح داد: مطابق قانون جهش تولید سالانه ۲۰۰ هزار مسکن روستایی باید در کشور نوسازی شود. هم اکنون ۱۸۵ هزار واحد مسکونی روستایی در تمام روستاهای کشور در حال ساخت است که از این تعداد حدود ۱۰۰ هزار واحد به مرحله سقف رسیده است.

رئیس بنیاد مسکن در خصوص مسکن محرومان اظهار کرد: ۲۰ هزار واحد مسکن محرومان طبق توافقنامه با بنیاد مستضعفان و ۴۰ هزار واحد دیگر برای خانواده‌های دارای دو معلول طی توافق با کمیته امداد و بسیج سازندگی در دست ساخت است.

نیکزاد درباره مشارکت بنیاد مسکن در ساخت مسکن شهری تصریح کرد: بیش از ۱۰۲ هزار واحد مسکن شهری در مناطق مختلف کشور با مسئولیت این بنیاد در حال ساخت است که تعدادی از آن‌ها در هفته دولت به بهره برداری رسید.

وی در پاسخ به پرسشی درباره طرح هادی روستایی یادآور شد: حدود ۴۰ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار در کشور وجود دارد که همه آن‌ها دارای طرح هادی مصوب هستند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر