جمعه, مهر 8, 1401
26.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیمعدنبرگزاری رویداد معدنکاری دیجیتال

برگزاری رویداد معدنکاری دیجیتال

رویداد معدنکاری دیجیتال در راستای به‌کارگیری فناوری‌های به‌روز صنعت معدن، آموزش مفاهیم و مقدمات معدنکاری دیجیتال برگزار خواهد شد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، رویداد معدنکاری دیجیتال در راستای استفاده از فناوری‌های روز حوزه معدن برپا می‌گردد. ایران ظرفیت‌های ویژه‌ای در بخش معدنی دارد. بر اساس اکتشافات معدنی انجام شده، ایران در قاره آسیا رتبه سوم و در خاورمیانه جایگاه نخست را به خود اختصاص داده است. اما تاکنون از این ظرفیت به‌اندازه مطلوب بهره‌برداری نشده، بر همین اساس فناوری‌های به‌روز راهکارهای خوبی جهت پاسخگویی به این کاستی‌ها ارائه کرده‌اند.

به این ترتیب رویداد معدنکاری دیجیتال با هدف ایجاد بستر ارتباطی شرکت های دانش بنیان و فناور حوزه معدن در دو بخش همایش و نمایشگاه برگزار خواهد شد.

در بخش همایش رویداد معدنکاری دیجیتال ضمن مرور آخرین تحولات معدنکاری دیجیتال در جهان، به بررسی زیرساخت‌های معدنکاری دیجیتال در ایران پرداخته می‌شود.

به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست‌جمهوری، بررسی تأثیرات بالقوه دیجیتالی شدن و کاهش هزینه‏‌های پیاده‌سازی، صنعت نسل چهار و اتصال سیستم‌‏های تولید کنونی به ابزارهای دیجیتال و الزامات توسعه زیست‌بوم دانش بنیان در معدنکاری هوشمند، ابزار دیجیتال برای مدیریت امور اکتشافات و معادن، فناوری‌های دیجیتال برای نظارت و ایمنی معدن، نقش تحولات دیجیتال در تعمیر و نگهداری تجهیزات و ماشین‌آلات معدنی از دیگر محورهای موضوعی این همایش به شمار می‌رود.

گفتی است که رویداد معدنکاری دیجیتال از ۲۱ تا ۲۳ شهریور ماه سال جاری در هتل المپیک برگزار می‌شود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر