جمعه, مهر 8, 1401
26.9 C
Rasht
خانهمناطق آزادرونق اقتصاد گیلان و منطقه با تکمیل راه آهن رشت به کاسپین

رونق اقتصاد گیلان و منطقه با تکمیل راه آهن رشت به کاسپین

نشست مشترک مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با مدیر حوزه طرح های شرکت ساخت و توسعه کشور در استان گیلان برگزار شد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد انزلی، در این نشست، عیسی فرهادی با محمد پردل نژاد دیدار کرد و درباره مباحث زیرساختی و‌ توسعه و تکمیل راه آهن رشت به کاسپین به بحث و گفتگو پرداخت.

در ابتدای این دیدار، عیسی فرهادی با تاکید بر نقش منطقه آزاد انزلی در اتصال کریدور شمال و جنوب، از نزدیکی این منطقه بندری و استراتژیک به بازارهای جهانی و منطقه اوراسیا خبر داد و گفت: بندر کاسپین از بنادر نسل سوم دنیا محسوب می‌شود که اسکله‌های آن بر اساس استانداردهای روز دنیا طراحی شده‌اند. از جمله اهداف بندر کاسپین حمل و‌نقل کالاهای ترانزیتی و کانتینری، حمل مواد سوختی و بار و مسافر و توسعه صنایع دریایی وابسته است.

فرهادی اضافه کرد: برای تکمیل باقیمانده طرح راه آهن رشت به کاسپین باید نیاز به تلاش و حرکت جهادی است تا موجب رونق صادرات و واردات کالا با کریدور شمال- جنوب و توسعه روابط با کشورهای اوراسیا و در نهایت اروپا شویم.

در ادامه این دیدار که محمدباقر فاتحی معاون فنی و زیربنایی سازمان نیز حضور داشت، محمد پردل‌نژاد، گفت: پروژه راه آهن رشت به کاسپین به عنوان حلقه مفقوده زنجیره تأمین کالا و توسعه اقتصادی منطقه با اتصال ایران به کریدور شمال- جنوب به حساب می‌آید. قطعا با تکمیل و تسریع این پروژه، اقتصاد منطقه رونق خواهد یافت.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر