سه شنبه, مهر 12, 1401
25.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیگردشگریعملیاتی شدن بیمه راهنمایان گردشگری با پیگیری‌های ضرغامی

عملیاتی شدن بیمه راهنمایان گردشگری با پیگیری‌های ضرغامی

رئیس هیات مدیره جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی، بیمه را برای ادامه کار راهنمایان گردشگری بسیار مهم  و ضروری دانست.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، آقای مهدی قاسمیان درباره از سرگیری بیمه راهنمایان گردشگری از تیرماه گفت: سال ها پیگیر موضوع بیمه بودیم و به دلایل مختلف به سرانجام نمی‌رسید و به یک چالش تبدیل شده بود.

وی ادامه داد: راهنمایان گردشگری در صورت نداشتن پشتوانه، از این صنف خارج می‌شوند. چنانچه از ۱۴ هزار نفر در حال حاضر تنها هزار و ۵۰۰ تا دو هزار نفر در این شغل فعالیت می‌کنند.

رئیس هیات مدیره جامعه راهنمایان ایرانگردی، تصریح کرد: راهنمایان گردشگری از این نظر که آخرین نقطه عملیات در اجرای تور و همچنین عاملی مهم در رضایت و عدم رضایت گردشگران محسوب می‌شوند، نقش پررنگی در صنعت گردشگری دارند که برای ماندن در این عرصه نیازمند پشتوانه هستند. موضوع بیمه راهنمایان گردشگری قوت قلبی برای ادامه کار آن‌ها خواهد بود.
قاسمیان تصریح کرد: با وصل شدن کارت راهنمایان گردشگری به سیستم بانکی، تنخواه مستقیم در این حساب ریخته می‌شود. همچنین در پایگاه‌های بزرگ مانند تخت جمشید می‌توان الزامی در نظر گرفت که گردشگران خارجی برای تهیه بلیت از طریق کارت راهنمایان گردشگری اقدام کنند. در این صورت از ظرفیت راهنمایان محلی استفاده خواهد شد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر