یکشنبه, مهر 3, 1401
18.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیتجارتمثبت شدن تراز تجاری ایران با روسیه

مثبت شدن تراز تجاری ایران با روسیه

سازمان توسعه تجارت در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، گزارشی از رشد قابل توجه تبادلات تجاری کشورمان با روسیه و مثبت شدن تراز تجاری تهران با مسکو ارائه داد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت شامگاه یکشنبه به ریاست سید ابراهیم رئیسی برگزار شد و سازمان توسعه تجارت در این جلسه مثبت شدن تراز تجاری ایران با روسیه را اعلام کرد. در این جلسه گزارشی از روند همکاری‌های تجاری با روسیه و منطقه اوراسیا ارائه شد.

در این گزارش اعلام شد پس از اختیاراتی که ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در خرداد امسال به سازمان توسعه تجارت تفویض کرد، میزان تبادل تجاری میان جمهوری اسلامی ایران با روسیه و کشورهای منطقه اوراسیا به رشد قابل توجهی رسیده است.

این گزارش همچنین تایید می‌کند که ایران نه تنها در صادرات محصولات کشاورزی، بلکه در صادرات صنایع پیشرفته و پیچیده یا های‌تک به روسیه نیز موفقیت‌های خوبی کسب کرده است و تراز تجاری ایران با روسیه مثبت شده است. اعضای جلسه بر اساس این گزارش مقرر کردند زیر ساخت‌های لازم از جمله فعالیت کشتی‌های مناسب در دریای خزر فراهم شود و تسهیلات بیشتری در اختیار صادرکنندگان قرار گیرد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر