دوشنبه, مهر 3, 1402
19 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشدولت نمی خواهد به هر روشی درآمدهای مالیاتی را افزایش دهد

دولت نمی خواهد به هر روشی درآمدهای مالیاتی را افزایش دهد

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری مهر، احسان خاندوزی در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در رابطه با درآمدهای مالیاتی دولت توضیح داد. وی در ابتدا اظهار کرد: برای ثبات بخشی به اقتصاد کلان و زدن ترمز جدی بر مسیر پر تورم سال‌های گذشته نیازمند آن هستیم که هزینه‌های معاملاتی فعالیت‌های اقتصادی، موانع کسب و کارها، صادرات و تولیدات صنعتی را تعدیل کنیم تا بدین وسیله عملکرد رشد اقتصادی سال ۱۴۰۱ نسبت به سال گذشته وضعیت بهتری داشته باشد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: این امر مستلزم آن است که مجموعه‌ای از رویکردها، جهت‌گیری‌ها و همگرایی‌ها در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی به وجود آید.

وی ادامه داد: تلاش‌های صورت گرفته در دولت نیازمند پشتیبانی‌های بخش خصوصی است و ما باید به سمت کاهش بار مالیاتی گام برداریم. همچنین به سمت توسعه فعالیت‌های اقتصادی شفاف، قانونی، رسمی و قاعده‌مند حرکت کنیم.

خاندوزی تصریح کرد: بر همین اساس باید بار مالیاتی را روی دوش بخش‌هایی بگذاریم که پیش از سهمی در پرداخت مالیت نداشتند و یا اینکه سهم کمی داشتند. تحقق این امر هم مستلزم این است که شما به عنوان نمایندگان بخش خصوصی کشور به دولت یاری برسانید.

وی با بیان اینکه دولت نمی‌خواهد به هر نحوی درآمدهای مالیاتی را افزایش دهد، افزود: اگر دولت در این مسیر یکه و تنها و با کمی اطلاعات اقتصادی پیش برود ناچار است برای تأمین مخارج خودش بار بیشتری بر دوش بخش رسمی و شفاف اقتصاد بگذارد. در حالی که این موضوع یعنی افزایش درآمدهای مالیاتی خواسته ما نیست.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: باید به سمت کاهش سهم مالیات‌های شرکت‌های رسمی و قانونی در کل سبد مالیاتی کشور حرکت کنیم.

وی در پایان تاکید کرد: البته در قانون بودجه، مجلس با ۵ درصد کاهش موافقت کرد و این نمادی از جهت‌گیری سیاست‌های مالیاتی است که باید در آینده نیز شاهد تداوم آن باشیم.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر