چهارشنبه, فروردین 9, 1402
26.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیمعدندعوت ونزوئلا از سرمایه گذاران ایرانی برای حضور در بخش معدن و...

دعوت ونزوئلا از سرمایه گذاران ایرانی برای حضور در بخش معدن و صنایع معدنی

وزیر حمل و نقل ونزوئلا از سرمایه گذاران و متخصصان ایرانی برای حضور در بخش معدن و صنایع معدنی این کشور دعوت کرد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری مهر، «رامون بلاسکز» وزیر حمل و نقل ونزوئلا در دیدار با «جمشید ملارحمان» عضو هیئت عامل ایمیدرو از سرمایه گذاران ایرانی برای حضور در بخش معدن و صنایع معدنی این کشور دعوت به عمل آورد.
وی ضمن اشاره به پیشرفت‌های ایران در حوزه معدن و صنایع معدنی و عدم وابستگی به نفت، اظهار کرد: برای رسیدن به اقتصاد غیر نفتی از ایران الگو می‌گیریم و تلاش می‌کنیم تا از توان و دانش مهندسان ایرانی برای پیشرفت بخش معدن و صنایع معدنی ونزوئلا بهره‌مند شویم.

بلاسکز در خصوص مشکلات پیش آمده در پروژه سیمان ونزوئلا گفت: پیگیری جدی برای رفع آن در راستای توسعه همکاری‌های دو کشور انجام می‌گیرد.

فرصت متقابل ایران و ونزوئلا برای توسعه روابط اقتصادی

ملارحمان نیز با اشاره به روابط دوستانه ایران و ونزوئلا، افزود: پیش نیاز توسعه روابط اقتصادی کشورها، روابط سیاسی خوب است که خوشبختانه این نوع رابطه بین دو کشور ایران و ونزوئلا برقرار بوده و مسیر را برای توسعه و همکاری‌های اقتصادی دو کشور فراهم کرده است. این یک فرصت متقابل به شمار می‌رود که باید از آن نهایت استفاده را برد.

همکاری در صادرات و تولید فولاد و محصولات فولادی

«امیرصباغ» مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری ایمیدرو نیز در این دیدار به توانایی و پتانسیل ایران در حوزه معدن و صنایع معدنی اشاره کرد و گفت: ایران و ونزوئلا فرصت‌های همکاری بسیاری در حوزه‌های مختلفی همچون فولاد، سیمان، طلا و سایر مواد معدنی در اختیار دارند.

به گفته وی، با توجه به اینکه شهرنشینی و ساخت و ساز در ونزوئلا در حال پیشرفت است، نیاز مبرمی به سیمان، فولاد و میلگرد در این کشور وجود خواهد داشت؛ بنابراین در حوزه صادرات یا ساخت کارخانه‌های فولاد، محصولات فولادی و سیمان در این کشور اعلام آمادگی می‌کنیم.

صباغ در پایان گفت: فرصت‌های سرمایه گذاری بسیاری را در ونزوئلا مورد شناسایی قرار داده‌ایم که در صورت رفع مشکلات پروژه سیمان ونزوئلا، برای حضور در بخش‌های مختلف معدن و صنایع معدنی این کشور برنامه ریزی خواهیم کرد.

به گفته وی، امکان توسعه خط دوم تولید با تولید روزانه سه‌هزار و ۳۰۰ تن سیمان و انجام مطالعات امکان سنجی ساخت و نوسازی کارخانه‌های سیمان در ونزوئلا از جمله راهکارهای توسعه همکاری در حوزه سیمان بین دو کشور محسوب می‌شود.

گفتنی است در این دیدار بر سرمایه گذاری جدید ایمیدرو و بخش خصوصی ایران در حوزه معدن و صنایع معدنی ونزوئلا، توسعه صادرات و روابط تجاری تاکید شد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر