جمعه, مهر 8, 1401
26.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیتجارترکورد جدیدی در ترانزیت کانتینری در مسیر کریدور شمال-جنوب به ثبت رسید

رکورد جدیدی در ترانزیت کانتینری در مسیر کریدور شمال-جنوب به ثبت رسید

کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: با ترانزیت 27 هزار و 500 کانتینر در ۴ ماه ابتدایی سال جاری از طریق کریدور شمال-جنوب رکورد تازه‌ای ثبت شد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، ناوگان ملی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران رکورد جدیدی را در حمل بار ترانزیتی در مسیر کریدور شمال-جنوب ثبت کرد.

بر این اساس در چهار ماهه ابتدای سال جاری، ۲۷ هزار و ۵۰۰ TEU کانتینر از سوی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در کریدور شمال-جنوب حمل شده که حجم وزنی این تعداد کانتینر ترانزیتی، ۳۳۷ هزار تُن است.

در آغاز پروژه احیای کریدور شمال-جنوب، تنها دو مسیر ترانزیتی بین بنادر هند و امارات با روسیه تعریف شده بود که به سرعت و طی دو ماه اخیر، به ۱۴ مسیر در بنادر مختلف دنیا توسعه یافت.

گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران مقصد عمده ترانزیتی از مبادی یاد شده را کشور‌های حوزه CIS و روسیه اعلام و تأکید کرده است که کالا به صورت درب به درب (DOOR TO DOOR) و با استفاده از امکانات گروه در این مسیر‌ها ترانزیت به صاحبان کالا تحویل داده می‌شود.

علاوه بر موفقیت ترانزیتی در مسیر کریدور شمال-جنوب باید گفت که گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران یکی از راهبردهای اصلی خود را تمرکز بیشتر بر حمل چندوجهی کالا‌ها قرار داده است. با توجه به اینکه در حال حاضر ظرفیت‌های بسیار خوبی در بنادر ایران وجود دارد، تلاش شده تا ظرفیت کانتینری در کشتیرانی دریای خزر با سفارش چهار فروند شناور به تولیدکنندگان داخلی، افزایش یابد.
گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران همچنین می‌خواهد ظرفیت‌ های حمل و نقل زمینی ناوگان را توسعه دهد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر