شنبه, فروردین 5, 1402
17.9 C
Rasht
خانهبازارگردینفت و انرژیکاهش چشمگیر مصرف برق در بخش خانگی با اصلاح تعرفه‌ها

کاهش چشمگیر مصرف برق در بخش خانگی با اصلاح تعرفه‌ها

سخنگوی صنعت برق با اعلام کاهش ۱۵۰۰ مگاواتی مصرف برق در بخش خانگی به دلیل اصلاح تعرفه‌ها، گفت: پرداخت پاداش خوش‌مصرفی به مشترکان برق تا آخر شهریور انجام می‌گیرد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و له نقل از خبرگزاری تسنیم، مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق در خصوص اجرای طرح اصلاح تعرفه برق بخش خانگی و کاهش مصرف برق در بخش خانگی گفت: خوشبختانه با اجرای این طرح، از 40 میلیون قبض صادر شده، 16.7 میلیون قبض مشمول پاداش صرفه‌جویی شدند. از این تعداد 5 میلیون مشترک بستانکار شدند یا قبض برق آن‌ها به صورت رایگان صادر گردید.

سخنگوی صنعت برق افزود: میزان کاهش مصرف برق در بخش خانگی با اجرای طرح اصلاح تعرفه‌ها، حدود 1500 مگاوات تخمین زده می‌شود. اگر می‌خواستیم برای تامین این میزان برق نیروگاه بسازیم، باید حدود 45 هزار میلیارد تومان با زیرساخت‌هایی که مرتبط با نیروگاه هستند، سرمایه گذاری می‌کردیم که در واقع این عدد صرفه‌جویی شد.

وی خاطرنشان کرد: این میزان صرفه‌جویی در بخش خانگی، منجر شد که امسال بتوانیم برق صنایع انرژی‌بر کشور را 15 درصد بیشتر از گذشته تامین کنیم.

رجبی مشهدی ادامه داد: پاداشی که به مشترکان خانگی تا این لحظه پرداخت شده حدود 850 میلیارد تومان است. از آنجایی که اجرای این طرح تا پایان شهریور ماه ادامه دارد پیش‌بینی می‌کنیم کاهش مصرف برق در بخش خانگی ادامه داشته باشد و این عدد به هزار میلیارد تومان برسد.

سخنگوی صنعت برق در پایان گفت: از مردم عزیز درخواست می‌کنیم همانطور که تا این لحظه با ما همکاری داشته‌اند، تا پایان شهریور ماه نیز به همکاری خود با صنعت برق ادامه دهند. البته نتیجه این همکاری، دریافت پاداش صرفه‌جویی در مصرف برق خواهد بود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر